Dalīties:

Iestājoties aukstajam laikam un pagājušās nedēļas nogalē temperatūrai pazeminoties zem – 40 grādiem, Albertas provinces energokompānija “Electric System Operator” izsludināja tīkla trauksmi, jo šādos apstākļos nedarbojās saules un vēja enerģijas ražošana, bet vietējie dabasgāzes ģeneratori nespēja saražot nepieciešamo elektroenerģiju. Albertas premjere Daniela Smita aicināja iedzīvotājus “atslēgt” savus elektroauto un taupīt enerģiju citos veidos, lai izvairītos no elektrības padeves traucējumiem.

Reaģējot uz radušos situāciju, kaimiņos esošā Saskačevanas province paziņoja, ka piegādās Albertai elektroenerģiju, lai stabilizētu elektrotīklu. Daudzi norādījuši, ka šis negadījums kalpo kā atgādinājums par potenciālajām briesmām, ko var radīt gaidāmais likums par pilnīgu naftas un gāzes enerģijas ražošanas pārtraukšanu. Arī Kanādas Konservatīvās partijas deputāte Leslīna Lūisa izteikusies, ka Albertas elektrotīkla trauksme parāda, cik “nereālistiska” ir Trudo zaļā programma, kas paredz no 2035. gada aizliegt jaunu ar gāzi darbināmu automašīnu pārdošanu.

Albertas provincei ir vēja un saules enerģijas ģeneratori, tomēr šie ģeneratori bija 100% atslēgti ārkārtīgi zemo temperatūru dēļ. Agrāk Albertai bija vairāk ogļu spēkstaciju, taču lielākā daļa no tām tika pakāpeniski slēgtas saskaņā ar bijušās Albertas valdības ekstrēmi zaļo politiku.

Dalies ar rakstu:

Komentāri