Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

VISI DZĪVNIEKI IR VIENLĪDZĪGI, BET DAŽI DZĪVNIEKI IR VIENLĪDZĪGĀKI PAR CITIEM

 

Izlasīju 1943.-1944. gadā sarakstīto Džordža Orvela grāmatu “Dzīvnieku ferma”. Dzīvnieku saimniekošana fermā salīdzināta ar valsts iekārtas politiskajiem procesiem un caur to atklāta cilvēka būtība. Dzīvnieki saceļas pret pastāvošo cilvēku vadīto iekārtu, nodibina savu iekārtu, kurā visi ir vienlīdzīgi. Kad pirmā atmodas eiforija ir pagaisusi, soli pa solim jaunā ferma atgriežas atkal pie tādas pašas iekārtas, kāda tajā bija pirms sacelšanās. Tomēr, neskatoties uz to, daudzi joprojām dzīvo ilūzijās par piepildītiem sapņiem –  par ideālu fermu – valsti.

Orvels grāmatas noslēgumā nonāk pie secinājuma un tāpat arī es to atzīstu: “VISI DZĪVNIEKI IR VIENLĪDZĪGI, BET DAŽI DZĪVNIEKI IR VIENLĪDZĪGĀKI PAR CITIEM”.

Salamans savu pieredzi dzīves centienu bezjēdzībā pauž Sal.māc.1:14-15 “Es novēroju visus darbus, kādi tiek zem saules darīti, un redzi, viss bija niecība un vēja ķeršana, jo tas, kas līks, nevar kļūt taisns, un, kas nepilnīgs, to nevar skaitīt par pilnvērtīgu”.

Galu galā viņš nonāk pie secinājuma Sal.māc.1:13 “Gala iznākums no visa ir šāds: bīsties Dieva un turi Viņa baušļus, jo tas pienākas katram cilvēkam!”

Savukārt es secinu, ka pats svarīgākais notikums cilvēces vēsturē ir Kristus dzimšana, ko pasaule atzīmēs tuvākajās dienās. Tikai personīgi pieņemot Kristu, mainās paša cilvēka būtība un atbildība Dieva un cilvēku priekšā. Nekāda politiskās iekārtas maiņa nenesīs ilglaicīgu, paliekošu brīvību un taisnību, ja tā netiks celta uz stūrakmeņa – Jēzus Kristus!

Mat. 21:42 Jēzus sacīja tiem: “Vai jūs nekad neesat rakstus lasījuši: akmens, ko nama cēlēji atmetuši, ir kļuvis par stūra akmeni; tas ir no Tā Kunga un ir brīnums mūsu acīs”.

Valsts pamatā ir jābūt tam, kuru godinām savā himnā – Dievs, svētī Latviju!

Vai esi lasījis šo grāmatu? Kādas ir tavas pārdomas?

 

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri