Dalīties:

Zviedrijas valdība paziņojusi, ka piešķir papildus līdzekļus noziedzības apkarošanai un drošības stiprināšanai. Tas darīts ar mērķi, lai palīdzētu ierobežot beztiesiskumu un vardarbību, kas šobrīd valda kādreiz tik drošajā un miermīlīgajā valstī.

Valdības paziņojums par budžeta palielināšanu par 1,45 miljardiem eiro, no kuriem daļa tiks novirzīta cietumu un aizturēšanas centru paplašināšanai, nāca dažas dienas pēc nesen notikušā traģiskā incidenta, kad Stokholmas priekšpilsētā pēc sadursmes ar jauniešu bandu dienas laikā sava nepilngadīgā dēla klātbūtnē tika nošauts 39 gadus vecs vīrietis. Šī slepkavība pamudināja konservatīvo Zviedrijas demokrātu līderi Džimmiju Oksonu pasludināt “pilna mēroga karu” bandu noziedzniekiem. Oksons mudināja pieņemt stingrākus pasākumus, piemēram, izvietot armiju pilsētas ielās. “Visai valsts politiskajai vadībai ir jādod signāls, ka mēs esam karā un esam gatavi darīt visu, lai to uzvarētu”, intervijā laikrakstam “Aftonbladet” sacīja Oksons.

Valdība piešķīrusi arī ievērojamus līdzekļus, lai novērstu “plaukstošo” noziedzīgo ekonomiku, kas izpaužas tajā, ka bandas atver veselības aprūpes klīnikas, vakcinācijas centrus un ģimenes mājas, šādā veidā saņemot valsts finansējumu.

Šī gada sākumā publicētajā Zviedrijas policijas ziņojumā teikts, ka ap 62 000 cilvēku aktīvi darbojas vai ir saistīti ar noziedzīgajām bandām. Liela daļa no iesaistītajiem ir migrantu izcelsmes un darbojas lielākajās Zviedrijas pilsētās. Nekontrolēta migrācija ir novedusi pie bandu vardarbības mierīgajā Zviedrijā. Līdzīga situācija ar vardarbību, narkotikām un bandu varu ir arī citās Rietumeiropas pilsētās.

Dalies ar rakstu:

Komentāri