Dalīties:
Partija LPV iesniedza Saeimas deputātu jautājumus Ministru prezidentei Evikai Siliņai, veselības ministram Hosamam Abu Meri un ārlietu ministrei Baibai Bražei ar prasību sniegt skaidrojumu par PVO Pandēmijas līgumu (Pasaules Veselības organizācijas starptautiskajam nolīgumam par prevenciju un gatavību saistībā ar pandēmijām). Saistībā ar Pasaules Veselības organizācijas virzīto politiku pandēmijas laikā, kas atbalstīja neracionālus ierobežojumus, pārkāpjot iedzīvotāju pamattiesības, valdībai jāsniedz skaidrojums par šī līguma būtību un atbilstību Latvijas interesēm.
Uzdotie jautājumi liek valdībai atbildēt, vai PVO Pandēmijas līgums ir Latvijas ekspertu izvērtēts un vai šis līgums nerada valsts neatkarības apdraudējumus un negatīvas sekas pandēmiju gadījumā. Tāpat aicinājām sniegt precīzu laiku, kad starptautiskais nolīgums tiks skatīts Ministru kabinetā un virzīts ratificēšanai Saeimā.
Valdībai ir dots laiks vienu nedēļu sniegt atbildes uz šiem jautājumiem, lai viestu skaidrību par valdības attieksmi pret PVO pandēmijas līgumu un vai tā atzīst iespējamos draudus, kurus rada tās pieņemšana.
Dalies ar rakstu:

Komentāri