Dalīties:

18. maijā Sauda Arābijā Ukraiņu boksa zvaigzne Oleksandrs Usiks 12 raundos pieveica Taisonu Fjūriju un ar šo uzvaru ieguva visus četrus pasaules smagsvara čempiona titulus. Tika prognozēts, ka abu bokseru izredzes ir vienādas, jo, lai gan sportisti ir atšķirīgi auguma, stila, rakstura un vērtību ziņā, neviens no viņiem līdz šim nebija piedzīvojis zaudējumu savas karjeras laikā.

Vērojot šo boksa maču, nāk prātā līdzība ar Dāvida cīņu pret Goliātu. Fjūrijs ir milzīga auguma vīrs – 206 cm garš un 114 kg smags, savukārt Usika izmēri ir 191 cm un 105 kg. Kā raksta ziņu portāls “Sportacentrs”, Fjūrijs Usiku iepriekš vairākkārt publiski ir apvainojis, sakot, ka “ukrainis jau tāds vidējā svara bokseris vien ir”. Arī pēc svēršanās procedūras britu bokseris pienāca Usikam tik tuvu, ka saskārās ar pierēm un spēcīgi pagrūda savu pretinieku. Tiesa, tas gan nepalīdzēja viņam gūt uzvaru ringā.

Savukārt, 37 gadus vecais Oleksandrs Usiks ir ļoti neparasts bokseris, kuram piemīt spēcīga harizma un kuru raksturo vairākas pozitīvas iezīmes. Viņš praktiski nekad nav personīgi aizvainojis savu pretinieku un atklāti pauž savu nostāju ticības jautājumos. Arī pēc šīs cīņas Usiks publiski sacīja: “Mans vienīgais mērķis uzvarai bija pagodināt savu Kungu Jēzu Kristu un pateikt, ka uzvara nāk no Viņa”. Usiks tiek dēvēts par mūsdienu boksa tehnikas lielmeistaru. 

Pirms Usika cīņas ar Fjūriju, spēkiem mērojās arī Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis un austrālietis Džeijs Opetaija par IBF čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā. Tāpat kā viņu pirmajā boksa mačā 2022. gadā, arī šoreiz revanša cīņā Briedis pēc punktiem zaudēja Opetaijam.

Ļoti žēl, ka Latvijas televīzija neizvēlējās pārraidīt Maira Brieža boksa maču pretstatā ar Pasaules čempionātu hokejā. Domāju, ka Mairis, kurš ir Latvijas boksa leģenda un nesis Latvijas vārdu pasaulē ne vienu reizi vien, ir pelnījis savu līdzjutēju atbalstu LTV. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri