Dalīties:

Vēl viens “zelta gultu” skandāls?

Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests atzinis ap 15 miljonus eiro zaudējumus par neizmantotām neatliekamās palīdzības gultām septiņās pagaidu slimnīcās. Katra gulta tika nopirkta par gandrīz 3000 eiro, bet tā kā tās nevar pielāgot parastajām slimnīcām, neizmantotās gultas tiek “klusi” izpārdotas par zemām cenām, tādējādi radot milzīgus zaudējumus nodokļu maksātājiem. Kā liecina Lielbritānijas ziņu aģentūra “The Mirror”, gultas tiek pārdotas gan tiešsaistē, gan izsolēs un to zemākā cena ir sākot no 7 līdz 19 eiro.
Jāpiebilst, ka 2020.gada aprīlī pirmā pandēmijas viļņa laikā steidzīgi tika izveidoti septiņi pagaidu intensīvās terapijas centri Londonā, Birmingemā, Mančestrā, Harogaitā, Sanderlendā, Bristolē un Ekseterā, kas kopumā izmaksāja vairāk kā 600 miljoni eiro. Tomēr, neskatoties uz prognozēm, šie centri praktiski netika izmantoti. Piemēram, Londonas centrā ārstēja mazāk nekā 60 pacientus, bet Sanderlendas centrā – nevienu. Lielākā daļa šo centru darbojās mazāk nekā gadu. Britu Intensīvās terapijas māsu asociācijas priekšsēdētāja Nikija Kredlenda sacīja, ka Londonas centram vien būtu bijis nepieciešams vairāk reanimācijas medmāsu nekā tās ir visā Lielbritānijā. Viņa sacīja: “Vienīgie cilvēki, kas jebkad ir teikuši, ka Londonā vajadzētu atvērt pagaidu intensīvās terapijas centru, bija politiķi.”
Latvijas situācija pandēmijas laikā bija vēl nesaimnieciskāka, jo Pavļuta iegādātās t.s. “zelta gultas” katra izmaksāja desmitiem vai pat simtiem tūkstošus eiro. Bet par to neviens pie atbildības vēl nav saukts.
Dalies ar rakstu:

Komentāri