Dalīties:

Maija beigās Parīzē notika gājiens, kurā kristieši no dažādām konfesijām pulcējās kopā, lai publiski un vienoti liecinātu par savu ticību Jēzum Kristum. Pasākums, kas pārspēja iepriekšējos rekordus dalībnieku skaita ziņā, notika Parīzē un vēl četrās pilsētās, tostarp Lillē, Nantē, Mecā un Strasbūrā.

Organizatoru mērķis bija, lai gājiens būtu “priecīga un miermīlīga liecība par dzīvu ticību, kas aizkustina sirdis ar slavēšanu, lūgšanu un Dieva vārda pasludināšanu”. Pasākumā visi dalībnieki varēja baudīt iedvesmojošas uzrunas, kopīgas lūgšanas un uzmundrinošas dziesmas.

Parīzes gājiena atbildīgais mācītājs Žilbērs Leonjans sacīja izdevumam InfoChretienne: “Mums Kristus jāliek visa centrā, Viņš ir vienīgais, kas mūs apvieno, caur Viņu mēs varam tikt glābti un Viņš ir atbilde uz franču vajadzībām”. Arī mācītājs Džīns Lūks Trahels, kurš sacīja uzrunu pie Eifeļa torņa, apgalvo, ka tā nav reliģija vai baznīca, ko kristieši ir ieradušies popularizēt, bet gan viens vārds – Jēzus. Gājiens Parīzē noslēdzās ar “Hillsong Francija” un katoļu grupas “Glorious” koncertu, un Trahels stāsta, ka daudzi cilvēki tika “glābti, dziedināti un kristīti Svētajā Garā”.

Apsveicama ir Francijas kristiešu spēja apvienoties kopējā pasākumā. Lai gan franču politiķi lepojas ar savu neticību un sekulārismu, redzams, ka lielai sabiedrības daļai ticība joprojām ir nozīmīga.

Dalies ar rakstu:

Komentāri