Dalīties:

Pārtikas cenas, streikojoši ārsti, Ziemeļkorejas kodolieroču draudi un attiecības ar ASV ir tikai daži no jautājumiem, kas uztrauc Dienvidkorejas vēlētājus, kuri 10.aprīlī dodas vēlēt jaunu parlamentu ar 300 deputātiem.

Pašreizējais valsts prezidents ir Juns Suk Jols no valdošās konservatīvās “Tautas varas” partijas. Nesen, apmeklējot Seulas pārtikas preču tirdzniecības centru, Juns izteica komentāru, kas radīja minikrīzi savai partijai. Skatoties uz zaļo loku saišķi, kura cena bija 875 voni jeb 0,65 ASV dolāri, jo tam bija piemērota īslaicīga atlaide, Juns teica: “Esmu bijis daudzos tirgos, un es teiktu, ka 875 voni ir saprātīga cena.” Tikmēr loku vidējās mazumtirdzniecības cenas svārstās no aptuveni 3000 vonu līdz 4000 vonu (2,20 līdz 2,90 dolāru), kas ir vienas no augstākajām pēdējos gados. Kopumā lauksaimniecības produktu cenas martā, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir pieaugušas par vairāk nekā 20% un dažiem produktiem pat līdz 90%. Pēc šī gadījuma zaļie loki ir kļuvuši par populāru priekšvēlēšanu simbolu, jo opozīcijas partijas, rīkojot savas kampaņas, ierodas ar lokiem un apsūdz prezidentu pārtikas cenu nenovērtēšanā un realitātes ignorēšanā.

Kā norāda Prezidentālās vadības institūta direktors Čoj Dzins, valstī ir pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuriem apnikuši partiju strīdi un kuri vairāk pievēršas ikdienas dzīves jautājumiem, piemēram, cenām, darbavietām un nodokļiem. Lai gan konservatīvo un liberāļu sadalījums valstī ir krasi izteikts, vēlēšanu rezultātus visdrīzāk noteiks politiski neitrālie vēlētāji, kuri ir ap 40%. Aptuveni 30% dienvidkorejiešu uzskata sevi par konservatīviem, bet 30% par liberāļiem.

Dalies ar rakstu:

Komentāri