Dalīties:

Vai mācītāja Bitāna prasība jaunlaulātajiem bija nelikumīga?

Daudzus izbrīnījusi Liepājas sv. Annas baznīcas mācītāja Jāņa Bitāna prasība jaunlaulātajiem pirms laulību noslēgšanas parakstīties par grozījumiem Satversmes 110. pantā. Luterāņu arhibīskaps Jānis Vanags neko nosodāmu notikušajā nesaskata, kamēr citi prasa Bitānam atņemt tiesības laulāt. Pēc Bitāna domām, dabiskas ģimenes izpratne ir nosacījums svētītai laulībai, bet lojalitāte genderideoloģijai ir šķērslis laulības svētībai baznīcā.
Arhibīskaps Jānis Vanags norādījis, ka “Valsts noteikumos par laulību noslēgšanu nav nosacījumu, ko mācītājs drīkst vai nedrīkst papildus prasīt. Mūsu noteikumi dod mācītājam pastorālu brīvību, līdz ar to Bitāns neko nav pārkāpis. Jautājums par grozījumiem Satversmes 110. pantā nav politisks, bet vērtību jautājums. Savulaik 13 baznīcu vadītāji parakstīja līdzīgu aicinājumu.”
Pret šādu “pašdarbību” iestājās kustība “Par!”, kas nosūtījusi vēstuli tieslietu ministrijai un LELB ar lūgumu skaidrot Bitāna prasību, kas esot pretrunā ar Satversmi.
Jāpiebilst, ka Satversmes 110. panta grozījumi nozīmē nostiprināt valsts likumos, ka laulība ir iespējama tikai starp vīrieti un sievieti. Līdz ar to viendzimuma attiecības netiks pielīdzinātas laulībai.

Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri