Dalīties:

Vai baznīcai tiešām ir kāds sakars ar Tukumā notikušo?

Šobrīd Rietumu pasaulē savu uzvaras gājienu svin lielās netradicionālo orientāciju pārstāvju organizācijas, kas, balstoties uz it kā savām cilvēktiesībām, izcīna dažādas sev izdevīgas likumu izmaiņas Lielbritānijā, Austrālijā, ASV, Vācijā, Francijā un citās valstīs. Viņi panāk, ka viendzimuma un citu nedabīgu seksuālo orientāciju un dažādu dzimumidentitāšu pārstāvji var slēgt laulību, adoptēt bērnus, dienēt armijā, ieņemt augstus amatus valdībā un pat to, ka vīrietis, kas sevi identificē kā sievieti, var piedalīties sieviešu sporta spēlēs un sacensībās. Iecietība, sabiedrības atvērtība un vienādas tiesības visiem ir viņu populārākie un visur plaši paustie saukļi. Austrumeiropā, kur vēl pagaidām valda tradicionāli uzskati un vērtības, viņiem neiet tik viegli. Latvija un Polija tiek īpaši apsūdzētas tai sauktajā homofobijā, jo šeit joprojām laulība ir starp vīrieti un sievieti un tiek runāts par kristīgo vērtību stiprināšanu sabiedrībā. Bībele atklāti norāda, ka viendzimuma attiecības ir grēks, un tieši tas nepatīk šīm seksuālo minoritāšu organizācijām, tāpēc notiek aktīvi centieni nomelnot draudzes un maksimāli mazināt to ietekmi valstī un sabiedriskās domas veidošanā. 

Šogad augustā Rīgā notiks Baltijas Praids un sabiedrība tam jau laicīgi tiek gatavota, aktīvi veicinot iebildumus un pat naidu pret tradicionālo un konservatīvo uzskatu paudējiem un baznīcu, kas iestājas par bībeliskām vērtībām. Arī Tukumā notikušas negadījums, kurā smagi apdega un vēlāk mira jauns vīrietis, tiek izvērsts par lielu ažiotāžu, apgalvojot, ka noticis homofobs noziegums. Šis apgalvojumam gan īsti nav nekāda seguma, jo pat Valsts policija, kas notikušo izmeklē kriminālprocesā, neizslēdz iespēju, ka noziedzīgs nodarījums nemaz nav noticis. Pirmdienas vakarā policija paziņoja: ”Sabiedrībai nav pamata uztraukumam, ka šis noziedzīgais nodarījums ir saistīts ar neiecietības izteikšanu. Izmeklēšanā ir iegūti fakti tam, ka, iespējams, arī nav noticis noziedzīgs nodarījums.”

https://jauns.lv/raksts/zinas/439932-pratam-neaptverams-noziegums-tukuma-ar-degskidrumu-apliets-un-aizdedzinats-jauns-virietis

https://www.apollo.lv/7232827/valsts-policija-komente-tukuma-notikuso-noziedzigo-nodarijumu

Pavisam drīz atklājās, ka negadījumā smagi cietušais Normunds Rīgā tiek tiesāts krimināllietā par svešu īpašumu tīšu dedzināšanu, izmantojot degšķidrumu, turklāt šīs lietas izmeklēšanas gaitā viņam konstatēti psihiski traucējumi, kas lieguši saprast un vadīt savu rīcību, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”, atsaucoties lielākoties uz prokurores sniegto informāciju.

https://www.apollo.lv/7235077/ltv-tukuma-smagi-cietuso-virieti-tiesa-par-launpratigu-dedzinasanu

Tikmēr mūsu prezidents Egils Levits momentāli, nesagaidot izmeklēšanas rezultātus, steidzas uzsvērt, ka naidam Latvijā nav vietas. “Ja apstiprināsies, ka Tukuma noziedznieka motivācija ir bijusi naids pret kādu sabiedrības daļu, tad tas pastiprina viņa vainu. Latvijas sabiedrības vērtība ir iecietība, un šāda naida izpausme vienlaikus ir noziegums pret sabiedrību,” norāda Valsts prezidents. Līdzīgu viedokli paudis arī Kariņš, kurš atzīmēja, ka savstarpēja cieņa, iecietība un brīvība ir vērtības, kas veido mūsu sabiedrības drošības un attīstības pamatu. “Mums kopīgi jārūpējas, lai novērstu naida veicināšanu un diskrimināciju sabiedrībā. Nežēlīgais noziegums Tukumā ir rūpīgi jāizmeklē un vainīgajiem jāsaņem sods,” raksta premjers. Nav gan skaidrs, kāpēc visur tik skaļi un agresīvi tiek apspriesta homofobija, ja šeit minētajā Tukuma negadījumā tai nav nekādu pierādījumu un pamatojuma? Vai par šādu negadījumu vispār tiktu tik skaļi un aktīvi runāts, ja cietušais būtu tradicionālas orientācijas pārstāvis?

Sandra Veinberga agresīvi un ar ļoti skaļiem apgalvojumiem turpina uzkurināt sabiedrību saistībā ar notikušo. Vai viņa atbildēs par šo nepamatoto naida kurināšanu un nomelnošanu pret tradicionālo vērtību aizstāvjiem un baznīcu? Kamēr policija pieļauj, ka ir noticis negadījums un nevis slepkavības mēģinājums, Veinberga bez jebkādiem pierādījumiem uzreiz skaļi apgalvo, ka ir notikusi slepkavība, pie kuras esot vainojami Latvijas politiķi un baznīca. Lai arī tieši draudzes ir tās, kas nes sabiedrībā pozitīvas pārmaiņas, palīdz cilvēkiem iegūt brīvību no atkarībām, cerību, ticību labākai nākotnei un visbiežāk runā tieši par mīlestību pret savu tuvāko, S.Veinberga nekaunīgi apgalvo, ka Latvijā baznīca “cenšas pārvērst valsti par tumsonīgu dogmu diktatūras zonu” un pat piemin Salaspils nāves nometnes, kur likvidēt citādi domājošos. Visticamāk viņa vēlētos, lai šādi tiek likvidēti tradicionālo un kristīgo vērtību aizstāvji.

https://www.tvnet.lv/7233153/par-slepkavibas-meginajumu-tukuma-atbildiba-jauznemas-latvijas-politikiem-un-baznicai

Vai pievērsim acis uz šādām nepamatotām un agresīvām apsūdzībām, līdzīgi kā PSRS laikos sabiedrība pievēra acis un izvēlējās neredzēt patiesību, kas tika sagrozīta un veikli padarīta par meliem, lai melus pasniegtu kā patiesību? Izvēle ir mūsu pašu rokās. Domā, izvērtē un nebaidies runāt patiesību!

 

Dalies ar rakstu:

Komentāri