Dalīties:

Vācijas tiesa attaisnojusi veselības ministru Karlu Lauterbahu, kurš tika iesūdzēts tiesā par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar viņa agrākajiem apgalvojumiem par populārā vīrusa pošu drošību.

Pēdējā laikā masu medijos arvien biežāk parādās informācija par dažādām pošu blaknēm, apstiprinot daudzu skeptiķu bažas, ka mRNS potes nav tik nekaitīgas, kā daudzi zinātnieki un politiķi tās reklamēja. Viens no Vācijas galvenajiem potēšanas kampaņas virzītājiem, veselības ministrs Karls Lauterbahs, 2021. gada augustā savā Twitter kontā apgalvoja, ka potēm “nav blaknes”, bet 2022. gada februārī kādā TV raidījumā, ka tās ir “vairāk vai mazāk bez blaknēm”. Atsaucoties uz šiem ministra paziņojumiem, jurists Markuss Haints nolēma iesūdzēt Lauterbahu tiesā, apsūdzot viņu viltus ziņu izplatīšanā. Tomēr tiesa spriedums bija attaisnojošs, norādot, ka uz ministra izteikumiem attiecas vārda brīvība. Pēdējo divu gadu laikā vārda brīvība gan neattiecās uz tiem, kuri apšaubīja pošu drošību un neskaitāmas reizes tika vajāti, publiski apmeloti un iesūdzēti tiesā. Pats Lauterbahs bija apsūdzējis potēšanas skeptiķus bīstamu “viltus ziņu izplatīšanā”, un Vācijas tiesas daudziem cilvēkiem piesprieda naudas sodus par “viltus ziņām un naida runu” saistībā ar populāro vīrusu. Laikā, kad norisinājās tiesas process, veselības ministrs gan ir mainījis savas domas un atzinis, ka potēm ir blaknes un brīdinājis par “pēcpotēšanas sindromu”.
Vācijas tiesas spriedums turpina dubultos standartus, apliecinot, ka politiskajiem aktīvistiem nav tiesību apšaubīt potes, bet politiķu it kā zinātniskie apgalvojumi ir nekas cits kā “ieguldījums politiskās viedokļu kampaņās.”

 

Dalies ar rakstu:

Komentāri