Dalīties:

Vācijas pilsētā Manheimā pašvaldība nolēmusi izmitināt ap 80 migrantus ēkā, kas atrodas divu pamatskolu un speciālās skolas teritorijā. Lai gan vecāki pauduši dziļu neapmierinātību par šādu plānu, liberālais pilsētas mērs ir noraidījis vecāku bažas kā nepamatotas un apgalvojis, ka “bērnu drošība ir galvenā prioritāte, es personīgi to garantēju”. Kāds cits domes pārstāvis gan norādījis, ka lielākā daļa patvēruma meklētāju ir izmitināti īrētos dzīvokļos un ka “mēs vienkārši vairs nevaram tikt galā ar īri”, atsaucoties uz pārāk dārgām izmaksām un tādējādi liekot saprast, ka pilsēta priekšroku dod savam budžetam, nevis bērnu drošībai.

Skolas padomes sēdē vecāki pauduši bažas par tādiem incidentiem kā seksuāli uzbrukumi, izvarošana un cita veida vardarbība, kā arī par iespējamiem konfliktiem ar bēgļiem, kas varētu radīt nevajadzīgu stresu mazajiem skolēniem. Jāatzīmē, ka Vācijas policijas noziedzības statistika liecina, ka 2022. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, aizdomās turēto par noziegumiem, kas nav vācieši, skaits pieaudzis par 22,6 %.

Visā Vācijā dažādi vietējo pašvaldību vadītāji, pat kreisi liberālās Zaļo partijas pārstāvji, ir paziņojuši, ka vairs nespēj tikt galā ar migrantu krīzi. Vēl pagājušajā mēnesī Vācijas Pilsētu un pašvaldību apvienības, kas pārstāv 14 tūkstošus pilsētu un pašvaldību intereses, priekšsēdētājs Uve Brandls atbalstīja stingrāku imigrācijas politiku, norādot, ka Vācijas pilsētas ir nonākušas lūzuma punktā.

Dalies ar rakstu:

Komentāri