Dalīties:

Vācijas parlaments oficiāli apstiprinājis likumprojektu, kas dekriminalizē seksuālas vardarbības pret bērniem materiālu izplatīšanu un glabāšanu, samazinot minimālo sodu un pārkvalificējot šo noziegumu par likumpārkāpumu, informē ziņu vietne Reduxx.

Likumprojektā noteikts, ka “par glabāšanu un iegādāšanos būtu jāparedz minimālais brīvības atņemšanas sods trīs mēneši, bet par izplatīšanu – seši mēneši. Tādējādi šie nodarījumi tiek klasificēti kā pārkāpumi, nevis kriminālnoziegumi.”. Likumprojekts ne tikai radīs problēmas valsts līmenī, bet arī tieši pārkāpj Eiropas Savienības direktīvu, kas jebkuru šādu materiālu glabāšanu klasificē kā smagu noziedzīgu nodarījumu.

Valdības pamatojums šim lēmumam ir pragmatisks: aizdomās turētie par glabāšanu un izplatīšanu bieži vien paši ir pusaudži. Tādēļ likumprojektā tiek apgalvots, ka pazemināšana līdz likumpārkāpumam bija “steidzami nepieciešama, lai varētu pienācīgi un elastīgi reaģēt uz lielo daļu nepilngadīgo likumpārkāpēju”, kuri rīkojas “no pusaudžu attīstības posmam raksturīgās tieksmes”.

Opozīcijā esošā Kristīgo demokrātu savienība ir nosodījusi likumu, norādot, ka bērnu pornogrāfijas izplatīšanai, glabāšanai un iegādei arī turpmāk jāklasificē kā kriminālnoziegums un ka izņēmuma gadījumi ir jārisina atsevišķi.

No otras puses, šo soli atzinīgi vērtē pedofiliju atbalstošas aktīvistu grupas, piemēram, Krumme-13 jeb K13, kas sevi dēvē par “pašpalīdzības” organizāciju “pedoseksuāļiem”. 2023.gadā Bundestāgs pieņēma šīs organizācijas vadītāja Gīsekinga sagatavoto petīciju, kurā tika ierosināts grozīt konstitūcijas 6. pantu, kas ietver bērnu tiesības. Petīcija paredzēja, ka bērniem ir “tiesības uz personības brīvu attīstību”, tostarp “seksuālo pašnoteikšanos”.

Vācijas sociālistu un kreiso valdība, sadarbojoties ar apšaubāmām organizācijām, parāda savu attieksmi pret bērnu tiesībām. Attaisnojoties ar pusaudžu piemēriem un samazinot sodu, tā faktiski aizstāv arī visus pilngadīgos noziedzniekus.

Dalies ar rakstu:

Komentāri