Dalīties:

Uz 2.janvāri 1,47% Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji ir parakstījušies par viendzimuma attiecību legalizācijas likuma apturēšanu. Visaktīvāk iedzīvotāji ir parakstījušies Augšdaugavas novadā (4,88%), Rēzeknes novadā (3,77%) un Varakļānu novadā (2,97%). Notariāta likuma grozījumi, kurus parakstu vākšanā cenšas apturēt, ir pirmais un vadošais viendzimuma attiecību legalizācijas pakotnes likums.

2023. gada 9.novembrī koalīcija ar ZZS balsīm steigā pieņēma 8 likumu pakotni, lai ieviestu Latvijā viendzimuma partnerības institūtu, bet opozīcijas deputāti no partijām LPV, AS un NA ar 34 balsīm pieprasīja prezidentam apturēt likumprojekta ieviešanu. Lai ierosinātu referendumu par apturētajiem Notariāta likuma grozījumiem, nepieciešams 1 mēneša laikā savākt 10% balsstiesīgo jeb 155 tūkstošu iedzīvotāju parakstu, turklāt balsi nodot ir iespējams tikai klātienes parakstīšanas vietās.

Līdz 2024.gada 5.janvārim ir iespējams parakstīties par referenduma ierosināšanu viendzimuma attiecību legalizācijas apturēšanai. Savu balsi ir iespējams nodot parakstu vākšanas vietās visā Latvijā: https://www.cvk.lv/…/parakstu-vaksana-par-aptureta…. Kaut arī savākt 155 tūkstošus parakstu ir praktiski neiespējami, jau šobrīd ir reģistrēts lielākais savākto parakstu skaits pēdējos gados, jo pēdējās parakstu vākšanās atbalstītāju skaits nepārsniedza 0,5%. 

Reālāka iespēja, lai apturētu viendzimuma partnera institūta legalizāciju, ir savākt nepieciešamo parakstu skaitu Saeimas atlaišanas ierosināšanai un ievēlētu jaunu Saeimu, kas aizsargātu tradicionālās vērtības un nacionālās intereses.

Dalies ar rakstu:

Komentāri