Dalīties:

Ungārijas konservatīvā valdība ir paziņojusi par plāniem paplašināt atbalsta programmu ģimenēm, lai mudinātu tās radīt vairāk bērnu. Laulātie pāri ar vienu bērnu, kuri plāno iegādāties jaunu mājokli, varēs pieteikties aizdevumam 39 tūkstošu eiro apmērā, bet ģimenes ar diviem un trīs bērniem attiecīgi 78 un 130 tūkstošu eiro apmērā. Šiem aizdevumiem ir noteikta neliela 3% likme. Pirmajā gadā ģimenēm nebūs jāatmaksā pamatsumma, bet tikai procenti. Sākot ar otro bērnu un par katru nākamo, pamatsumma tiek samazināta par 26 tūkstošiem eiro. Ģimenes mājokļa pabalsts ir pieejams kopš 2015. gada un līdz šim to ir izmantojušas 233 000 ģimeņu.

Premjera Viktora Orbāna konservatīvā valdība ir veikusi daudz citu pasākumu, lai palielinātu dzimstību Ungārijā: nodokļu atvieglojumi ģimenēm, subsīdijas pirmo reizi precētiem pāriem, un atbrīvojums no ienākuma nodokļa sievietēm, kurām ir četri vai vairāk bērni.

Ungārijai ir izdevies palielināt vidējo dzimstības līmeni no 1,2 bērniem 2010. gadā līdz 1,6 bērniem 2021. gadā.  Tomēr, lai nodrošinātu stabilu iedzīvotāju skaitu, ir nepieciešams 2,1 dzimušais bērns uz sievieti. Premjerministrs ir regulāri uzsvēris, ka vēlas veikt izmaiņas, īstenojot ģimenēm labvēlīgu politiku, nevis masveidā ievedot migrantus.

Partijas “Latvija pirmajā vietā” programmā ir atbalstīt daudzbērnu ģimenes, kur būtu iespējams dzēst hipotekāro kredītu mājokļa iegādei. Kredīta dzēšana daudzbērnu ģimenēs būtu atkarīga no bērnu skaita, kur piecu un vairāk bērnu ģimenes hipotekārais kredīts līdz 100 tūkstoš eiro tiktu pilnībā dzēsts.

Dalies ar rakstu:

Komentāri