Pēdējo desmit gadu laikā valstis visā pasaulē dažādu iemeslu dēļ ir atcēlušas vasaras laika ieviešanu, bet citviet šī prakse joprojām tiek saglabāta, lai gan veselības eksperti apgalvo, ka tā ir kaitīga. Lielākā daļa ASV, Eiropas, kā arī daļa Kanādas, Austrālija, Latīņamerika un Brazīlija ir palikušas pie dalītā vasaras un ziemas laika. Tomēr daudzviet pasaulē no tā ir pilnībā atteikušies, piemēram, Āzijā, Krievijā, Turcijā un lielākajā daļā Āfrikas, arī ASV Arizonas štatā un Havaju salās.
Nesen jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps nācis klajā ar īsu paziņojumu, ka republikāņu partija strādās pie tā, lai atceltu pāreju uz vasaras laiku. “Vasaras laiks ir neērts un mūsu tautai izmaksā ļoti dārgi”, vēsta ieraksts prezidenta soctīklos.
Kas attiecas uz ES, 2019. gadā Eiropas Parlamenta vairākums atbalstīja priekšlikumu atteikties no laika maiņas divas reizes gadā, un noslēdzošā pāreja bija iecerēta 2021. gada pavasarī. Taču diskusijas vēl turpinās un gala lēmums par pāreju uz vasaras vai ziemas laiku pieņemts nav. Latvija savu nostāju jau ir paudusi – 2019. gada februārī valdība lēma, ka kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas un pēc jaunas ES direktīvas pieņemšanas ir gatava pāriet uz vasaras laiku un tajā palikt pastāvīgi.
Aicinu komentāros izteikties par šo priekšlikumu – vai arī tu atbalsti atteikšanos no pulksteņa grozīšanas reizi pusgadā?