Donalda Trampa uzvara novembrī izraisīja viesuļvētrai līdzīgus satricinājumus ne tikai ASV un pasaules politikā, bet arī valdības plašsaziņas līdzekļos.
Kā piemēru var minēt ASV kabeļtelevīzijas ziņu kanāla MSNBC raidījumu vadītājus Džo Skārboro un Miku Brezinsku, kuri ātri vien nomainīja savu retoriku. Līdz šim abi žurnālisti bija skaļi Trampa kritiķi, bet, kad pēc vēlēšanām tikās ar jaunievēlēto prezidentu viņa mājās Maralago, faktiski ir kļuvuši lojāli Trampam. Šis solis ir loģisks, ņemot vērā, ka pēc vēlēšanām vadošā liberāļu televīzijas kanāla MSNBC kopējais skatītāju skaits ir samazinājies par 38%, bet CNN par 27%.
Taču, iespējams, jau ir par vēlu kaut ko labot. Uzticība plašsaziņas līdzekļiem ir mazinājusies pakāpeniski un ilgstoši. Klintona laikā, 1997. gadā, šis rādītājs pieauga līdz 15%. Kad Tramps pirmo reizi stājās amatā, neuzticība jau bija 24%, un šobrīd 36% amerikāņu medijiem neuzticas vispār.
Just The News izpilddirektors Džons Solomons atzīst, ka ziņu mediju vidē var redzēt jaunas tendences, un to veiksmīgi izmantoja Tramps savā priekšvēlēšanu kampaņā un arī patreiz. Viņš uzrunā podkāsterus, soctīklu influencerus un izmanto straumēšanas pakalpojumus. Solomons intervijā CBN News sacīja, ka nebūtu pārsteigums, ja Tramps izveidotu alternatīvu Baltā nama mediju un korespondentu grupu, kuri pārraidītu ziņas no konservatīvās perspektīvas.
Visā Rietumu pasaulē tradicionālie kreiso liberāļu kontrolētie mediji piedzīvo uzticības kritumu. Vai nu mediji sāks objektīvāk atspoguļot notikumus, vai arī tie kļūs pilnībā par vēsturi līdzīgi kā drukātie preses izdevumi.