Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

TERORS PRET KRISTIEŠU DRAUDZI? CILVĒKU IEBIEDĒŠANA?

 
Vai mūsu valstī visa noziedzība ir jau apkarota un visi likumpārkāpēji izzuduši, ka varas iestādes ķērušās klāt godīgiem cilvēkiem un kristīgo draudžu pārstāvjiem? Pirms kāda laika Talsos kādas draudzes mācītājs tika izsaukts uz policijas iecirkni par kristīgu bukletu dalīšanu, kas likumīgi nemaz Latvijā nav aizliegts. Policija nespēja uzrādīt ne bukletu, ne pamatot savu apsūdzību, kā arī šīs draudzes mācītājs šādus bukletus nemaz nebija dalījis. Katru svētdienu dodamies uz draudzi, kā uz karu. Noteikumi un ierobežojumi mainās, īpaši pirms dievkalpojumiem, pēdējā brīdī. Kopš ārkārtas situācijas sākšanās mūsu draudzi “Kristus Pasaulei” gandrīz katru svētdienu dievkalpojumu laikā apmeklē policija, mēģinot pieķert kāda likumpārkāpumā kā sīku zaglēnu. Jāpiebilst, ka mēs ievērojam visus likumus un neviens likumpārkāpums mūsu dievkalpojumos nav konstatēts. Arī LTV1 raidījums “Aizliegtais Paņēmiens” vairāk nekā pusgadu ieguldīja milzu resursus, lai izspiegotu draudzi un tās locekļus, cenšoties pieķert pārkāpumos un safabricēt informāciju, lai parādītu draudzi maksimāli negatīvā nokrāsā. Tagad policija ķērusies klāt draudzes locekļiem individuāli – viņus izsauc uz pratināšanu par aicinājumu nevalkāt maskas un par nepatiesas informācijas izplatīšanu Facebook portālā. Vai vara tagad kontrolēs ikvienu, kas Facebookā dalās ar kādu maldīgu informāciju vai izsaka savu viedokli par valstī notiekošo? Vai varbūt tas ir uzbrukums draudzei kā organizācijai, kas vēlas izplatīt patiesību? Varbūt tā ir valdošās elites iebiedēšanas stratēģija? Arī man kā draudzes mācītājam, kristietim un Latvijas patriotam ir savi uzskati par masku nēsāšanu, kurus esmu paudis arī nelielā sprediķī, pamatojoties uz Bībelē teikto. Turklāt likumu ievērošana un viedokļa paušana ir dažādas lietas.
Video vari apskatīt šeit: www.youtube.com
 
Jāpiebilst, ka policijas darbinieki vienkārši pilda savu pienākumu, ko viņiem uzdod augstākstāvošas varas un man personīgi nav nekādas pretenzijas par policijas darbu. Arī mūsu draudzi apmeklē dažādu profesiju pārstāvji ieskaitot policistus un citus valsts darbiniekus.
Te jurista komentārs.
 
Mūsu valstī Satversmes 100.pants nosaka, ka “ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta”. Neskatoties uz to, cik atšķirīgs ir viedoklis starp valsts amatpersonām un konkrēto personu vai personu grupai, valstij ir jāaizsargā cilvēka tiesības uz vārda brīvību.
 
Vārda brīvību drīkst ierobežot vienīgi atbilstoši likumam, proti, Krimināllikuma 78.pantam par nacionālo, etnisko un rasu naida izraisīšanu un 157.pantam par neslavas celšanu. Satversmes 116.pants ļauj ierobežot vārda brīvību, lai “aizsargātu citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību un tikumību”.
 
Aicinājums domāt un pašam izvērtēt faktus ir vārda brīvības atbilstoša manifestēšana. Valsts vēlēšanās ierobežot valdības lēmumu kritizēšanu neatbilst Satversmes 89.pantam, kas nosaka, ka “valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi”. Tas ir nepieņemami izmantot policiju un citas valsts iestādes, lai apspiestu iespējas cilvēkiem iepazīties ar faktiem un brīvi paust savu viedokli.
Un te rakstu vieta no Bībeles atbilstoši situācijai
 
Mih. 2:1 Bēdas tiem, kas izgudro netaisnību pret citiem un lolo, izstiepušies savās guļasvietās, ļaunus nodomus un tos īsteno rīta gaismā, jo viņu rokās ir vara!
 
 
 
 
 
Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri