Dalīties:

Stambulas konvencijas izskatīšana valdībā tiek atlikta

13.jūlijā bija plānots valdībā izskatīt Labklājības ministrijas virzīto konvencijas ratifikāciju ar pievienotu deklarāciju. Pēc “Apvienotā saraksta” iebildumiem konvencijas jautājums ir atlikts, “Nacionālā apvienība” vispār nav gatava atbalstīt konvenciju.
Labklājības ministrija pievienoja deklarāciju Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu. Tajā ir teikts, ka “piemēros konvenciju Latvijas Republikas Satversmē ietverto vērtību, principu un normu ietvaros, īpaši attiecībā uz cilvēktiesību aizsardzību, sieviešu un vīriešu līdztiesību un laulības, ģimenes, vecāku un bērnu tiesību aizsardzību un atbalstu”. Šis iebildums nekādā ziņā neierobežo sociālā dzimuma iekļaušanu Latvijas tiesību sistēmā un daļa juristu norāda, ka nav iespējams ratificēt Stambulas konvenciju, to daļēji nepildot.
Ja “Apvienotais saraksts” neatbalstīs Stambulas konvencijas tālāku virzību, tad šo jautājumu esošās koalīcijas sastāvā nevarēs īstenot. Tādā gadījumā viss būs atkarīgs no potenciālā ZZS balsojuma Saeimā, bez kura nav iespējams iegūt vairākumu Saeimā, jo pašlaik konvenciju atbalsta tikai “Jaunā Vienotība” un “Progresīvie”.
Labklājības ministre Evika Siliņa (“Jaunā Vienotība”) skaidri pateica, ka konvencijas mērķis ir mainīt stereotipus par vīriešiem un sievietēm, mainīt mācīšanas sistēmu skolā par labu sociāli liberālām idejām. Viņa norāda, ka lielākais pretspēks konvencijas ratifikācijai ir atsevišķi politiķi un reliģiskās organizācijas. Siliņa apgalvo, ka Stambulas konvencijā “nav nekas runāts par nekādiem “dzimumiem” – to saskata tikai tie cilvēki, kas to grib tur ieraudzīt”. Jāatzīmē, ka konvencijas 3.pantā ir skaidri pateikts jēdziens “sociālais dzimums”.
Dalies ar rakstu:

Komentāri