Dalīties:

Parlamenta deputāte un bijusī Somijas iekšlietu ministre Päivi Räsänen 14. novembrī Apelācijas tiesā tika atkārtoti attaisnota no apsūdzībām par publiska viedokļa paušanu, ka homoseksuālisms ir grēks.

“Tas nav noziegums Twiterī (tagad platforma X) ierakstīt Bībeles pantu vai iesaistīties publiskā diskusijā ar kristīgu viedokli. Mēģinājumi saukt mani pie kriminālatbildības par manas pārliecības paušanu ir radījuši ārkārtīgi smagus četrus gadus, tomēr es ceru, ka šis rezultāts kalpos kā galvenais precedents, lai aizsargātu cilvēka tiesības uz vārda brīvību”, pēc uzvaras sacīja Räsänen.

Räsänen, kura joprojām ir parlamenta deputāte, 2021. gadā tika oficiāli apsūdzēta par “aģitāciju pret minoritāšu grupu” saskaņā ar Somijas kriminālkodeksa pantu “kara noziegumi un noziegumi pret cilvēci”. Apsūdzību centrā bija 2019. gada tvīts, tiešraides radio debates un 2004. gada baznīcas brošūra, kurā Räsänen iestājās pret homoseksuāļu laulībām. Bīskaps Juhans Pohjola arī tika apsūdzēts par Räsänen 2004. gada brošūras publicēšanu, un arī viņš tika attaisnots.

Saskaņā ar advokātu biroja “ADF International” izpilddirektora Pola Kolmena teikto, šī lieta izpelnījās plašsaziņas līdzekļu uzmanību visā pasaulē un bija viena no visaktīvāk atspoguļotajām ziņām Somijā. Jāatzīst arī, ka tiesas procesam ilgstoši turpinoties un publiskojot sīkāku informāciju par apsūdzībām, sabiedriskā doma un plašsaziņas līdzekļi nosvērās par labu Räsänen.

Saskaņā ar nolēmumu prokuratūrai tagad būs jāsamaksā desmitiem tūkstošu eiro tiesas izdevumu, lai segtu abu apsūdzēto tiesāšanās izdevumus.

Dalies ar rakstu:

Komentāri