Dalīties:

Šodien notika divas Saeimas sēdes, kurās abās teicu uzrunas no tribīnes.

👉Vispirms atbalstīju opozīcijas lēmumu sniegt papildus atbalstu sabiedrībai energokrīzes apstākļos, kuru jau otro reizi koalīcija noraidīja.
👉Otrajā reizē parādīju savu nostāju jautājumā par deklarāciju, kurā nosodīju pandēmijas politiku un uzspiestos ierobežojumus. Es skaidri pateicu, ka nekur citur Eiropā tādi ierobežojumi attiecībā uz tiesībām strādāt nav bijuši. No valdības sagaidu, ka būs publiska atvainošanās, atlaistie cilvēki tiks atjaunoti darbā un nepamatoti uzliktie sodi tiks atmaksāti. Topošā koalīcija un “Progresīvie” nobalsoja PRET, bet LPV, ZZS un “Stabilitātei” atbalstīja šo lēmuma projektu.
👉Vēlos izteikt pateicību visiem deputātiem no ZZS un partijas “Stabilitātei”. Vienlaikus aicinu katru vienu apskatīties uz tiem deputātiem, kuri atbalstīja iepriekšējās Saeimas un valdības ierobežojumu politiku un plāno to darīt arī turpmāk. Šo deklarāciju iesniegsim atkārtoti un es debatēs pārstāvēšu iesniedzēju pozīciju.
👉Tālāk bija divi likumprojekti, kuri tika izskatīti steidzamības kārtā galīgajā lasījumā. Viens bija par ministru biedra amatu izveidošanu un otrs paredzēja izveidot jauno Klimata un enerģētikas ministriju. Koalīcijas deputāti īstenoja bezprecedenta gadījumu, kurā Juridiskās komisijas abas reizes neatbalstītais likumprojekts tika izskatīts Saeimas sēdē. Komisija pat nobalsoja, ka šis jautājums nav skatāms Saeimas sēdē, bet koalīcijas deputāti, klaji ignorējot likumus, izskatīja šo jautājumu un atbalstīja likumprojektu.
👉Linda Liepiņa šī iemesla dēļ gandrīz sakāvās ar Juridiskās komisijas vadītāju no Jaunās Vienotības Andreju Judinu. LPV frakcija neatbalstīja ministru biedra amata izveidi un daudzos priekšlikumos vienkārši nebalsoja, lai paustu savu protestu likumu neievērošanai. ZZS pārstāvis izteicās, ka plāno vērsties Satversmes tiesā ar prasību izvērtēt koalīcijas deputātu darbību.
👉14. Saeima ir sākusies ar klaju opozīcijas ideju noraidīšanu. Tas nozīmē, ka vecās valdības politika ar opozīcijas ignorēšanu tikai turpinās.
👉Es prognozēju, ka vēlākais nākamajās vēlēšanās, taču iespējams ātrāk, esošā vara tiks nomainīta. Vismaz es no savas puses izdarīšu visu.
Dalies ar rakstu:

Komentāri