Dalīties:

Šodien ir simtā gadadiena kopš pirmo reizi sanāca Latvijas Republikas

1.Saeima un stājās spēkā Latvijas Republikas Satversme. Tajā pašā laikā un vietā pēc 100 gadiem 7. novembrī, plkst.12, atkal notiks svinīgā Saeimas sēde.
Pirms 7.novembra svinīgās sēdes plkst. 10.30 būs lekcija “Latvijas parlamentārisms Saeimas simtgadē”, kurā paredzēti tiesību ekspertu priekšlasījumi. Noslēgumā plkst. 14 notiks ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa. Svinīgajā dienā uz parlamentu ir aicināti arī iepriekšējie Saeimas priekšsēdētāji, augstākās valsts amatpersonas un ārvalstu diplomāti.
Saeimas simtgade ir nozīmīgs notikums mūsu demokrātiskās republikas attīstībā un ir patiess prieks man kā 14. Saeimas deputātam būt daļai no augstākās likumdevējvaras, pārstāvot tautas intereses. Kaut gan 1.Saeimā tā bija normāla parādība, šajā Saeimas sasaukumā pēc ilgiem gadiem atkal ir ievēlēts mācītājs. Pirms 100 gadiem 1.Saeimā darbojās 10 garīdznieki, no kuriem divi bija bīskapi un viens bija ebreju rabīns, tagad evaņģēlisko kristiešu mācītājam ir dots tautas mandāts, lai pārstāvētu kristīgās vērtības. Informēšu Jūs ar kādu foto vai video un viedokli par šo notikumu.
Dalies ar rakstu:

Komentāri