Dalīties:

Kāda trešās klases skolotāja Ziemeļkarolīnas štatā, ASV, izpelnījusies starptautisku uzmanību par savdabīgu skolēnu motivācijas veidu. Viņas audzēkņi var nopelnīt izdomātu klases “naudu” jeb “Mis Latimoras dolārus” par dažādiem pienākumiem klasē, bet par sliktu uzvedību, piemēram, runāšanu ar klasesbiedriem stundā vai iekavētu mājasdarbu nodošanu bērniem jāmaksā soda nauda. Bērniem ir “jāmaksā” arī par rakstāmgaldu un krēslu īri.

Skolotājas Šelbijas Latimoras mērķis ir iemācīt bērniem apieties ar naudu un domāt par tās izlietojumu ilgtermiņā, jo pēc viņas novērojumiem daudzas skolēnu ģimenes dzīvo no algas līdz algai.  “Daudzi pieaugušie atzīst, ka būtu bijis vērtīgi iemācīties šīs (finanšu) lietas, pirms ar tām saskārās reālajā dzīvē. Un reālajā dzīvē visam ir sekas”, saka skolotāja. Latimora ir aktīva “Tik Tok” satura veidotāja un skolotājas profilā var sekot līdzi, kā viņa darbojas ar bērniem ikdienā un māca tiem dažādas dzīves iemaņas.

Latvijas Bankas pasūtītais finanšu pratības pētījums norāda, ka vissliktākā finanšu pratība ir 18-19 gadus veciem jauniešiem. Iespējams, arī Latvijas skolās būtu labi ieviest klases finanšu prasmju apguves aktivitātes, līdzīgi kā to piedāvā šī skolotāja.

Dalies ar rakstu:

Komentāri