14.decembrī Austrālijā, Sidnejas Bondi pludmalē, divi uzbrucēji apšaudīja ebreju Hanukas svētku pasākumu, nogalinot 15 un ievainojot aptuveni 40 cilvēkus. Uzbrukums notika vienā no tūristu iecienītākajām vietām ap plkst. 19.00 pēc vietējā laika, kad svinībās piedalījās vairāk nekā tūkstotis cilvēku.
Policija atklāja uguni uz uzbrucējiem – viens tika nogalināts, otrs ievainots un aizturēts, vēl tiek meklēts iespējamais trešais līdzdalībnieks. Apšaudē ievainoti arī divi policisti. Netālu atrasta uzbrucēja automašīna ar paštaisītām sprāgstvielām. Austrālijas policija uzbrukumu klasificējusi kā terorisma aktu un norādījusi uz skaidru antisemītisku motīvu. Premjerministrs Entonijs Albanīzs notikušo nosauca par mērķtiecīgu teroristisku uzbrukumu ebreju kopienai Hanukas pirmajā dienā.
Uzbrukums ebreju Hanukas svinībām Sidnejā sāpīgi atgādina, ka antisemītisms nav palicis vēsturē. Latvijā 1941. gada novembrī un decembrī Rumbulā nacistiskās Vācijas okupācijas vara noslepkavoja ap 25 000 Latvijas ebreju un 1000 no Vācijas deportēto. Atšķiras laikmets un apstākļi, bet naida ideoloģija ir tā pati – ebreju dehumanizācija un vardarbība.
Diemžēl līdzīgas tendences var saskatīt arī mūsdienās – progresīvo politisko kursu īstenošana, kas imigrantiem ļauj neierobežoti iebraukt valstī un neveicina islāmticīgo imigrantu integrāciju vietējā kopienā. Bondi pludmales terora akta veicēji īstenoja radikālu islāma izpausmi, kas ir naidīga citu reliģiju piekritējiem. Līdzīgi arī daudzviet Eiropā un ASV ir redzami kreisie liberāļi un migrantu kopienu piederīgie, kas veic vardarbības aktus sākotnēji pret ebrejiem un vēlāk pret pastāvošo varu. Šobrīd Latvijā pie varas ir tieši šāda tipa cilvēki, kas riskē atbalstīt vai normalizēt naida un antisemītisma izpausmes. Vēsture rāda, ka naids neapstāsies pie ebrejiem – drīz tas var skart arī citas nevēlamas sabiedrības grupas.