Dalīties:
Sestdien, 3.septembrī, ap 70 000 cilvēku izgāja ielās Čehijas galvaspilsētā Prāgā, protestējot pret strauji augošajiem un faktiski nesamaksājamiem gāzes un elektrības rēķiniem. Tāpat protesta dalībnieki pieprasīja premjerministra Petra Fialas atkāpšanos no amata un jauna gāzes līguma noslēgšanu. “Čehija pirmajā vietā” organizatori ir apņēmušies turpināt rīkot protestus un nākamais ir paredzēts Čehijas neatkarības dienā – 28. septembrī, ja vien valdība neatkāpsies līdz 25. septembrim. Lai gan premjers Fiala demonstrācijā vaino prokrieviskos spēkus, arī koalīcijas politiķi ir brīdinājuši par potenciāli postošajām sekām, ko varētu radīt ziemas enerģētikas krīze. Piemēram, tieslietu ministrs Pāvels Blažeks, premjera partijas biedrs, pagājušajā nedēļā brīdinājis par nemieriem un valdības krišanu, ja netiks atrasts steidzams risinājums. Čehijas valdība tik tikko izturēja parlamenta uzticības balsojumu 2.septembrī, ko bija ierosinājusi opozīcija, apsūdzot valdību nespējā tikt galā ar pieaugošajiem iekšzemes degvielas rēķiniem un kontrolēt inflācijas līmeni, kas ir pieaudzis līdz 18%.
Jāatzīmē, ka Čehija līdz šim ir bijusi viena no Rietumu alianses dedzīgākajām Ukrainas atbalstītājām. Par to liecina ap 400 000 ukraiņu, kuri ir saņēmuši uzturēšanās atļauju Čehijā kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā.
Čehijas iedzīvotāji ir apsveicami ar to, ka dodas protestos, lai panāktu izmaiņas. Arī Latvijā nepieciešams sabiedrībai izrādīt savu neapmierinātību ar esošo situāciju gan protestos, gan dodoties uz vēlēšanām un balsojot par opozīcijas spēkiem!
Dalies ar rakstu:

Komentāri