Dalīties:

Satversmes tiesas spriedums neuzliek par pienākumu Saeimai pieņemt Civilās savienības likumprojektu

Liberālie Satversmes tiesas spriedumi viendzimuma attiecību jautājumos radīja ažiotāžu sabiedrībā par šo attiecību tiesisko regulējumu. Tieslietu ministrija tā rezultātā ir izveidojusi Civilās savienības likumprojektu, lai legalizētu viendzimuma attiecības un dažādus pāru kopdzīves modeļus padarītu līdzīgākus laulībai.
Juriste Baiba Rudevska norāda, ka realitātē Satversmes tiesas 2020.gada 12.novembra spriedums un 2021.gada 8. aprīļa spriedums nolēmuma daļā ir prasījis mainīt tikai vienu pantu Darba likumā un vienu punktu Ministru kabineta noteikumos – ne vairāk un ne mazāk. Tas nozīmē, ka prasība veidot jaunu likumu vai kā citādāk regulēt viendzimuma attiecības vairāk ir liberāļu kārtējais arguments, lai degradētu tradicionālās ģimenes institūtu, jo Satversmes tiesa to nav prasījusi. Liberālo politiķu mērķis ir panākt maksimālas pārmaiņas citos likumos, lai veicinātu viendzimuma attiecības izglītības, sociālajā un citās sfērās.
Politiķiem vēl ir laiks nepieņemt Civilās savienības likumprojektu, bet tas ir atkarīgs no dažu pašreizējo atbalstītāju vai atturējošos Saeimas deputātu balsīm.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri