Dalīties:
Sakarā ar energokrīzi, kā arī gāzes nepietiekamības gadījumā, Šveices valdība ziemas periodā ir lēmusi ieviest stingrus noteikumus gāzes patēriņam un apkurei. Tiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem, kuri tīši pārkāps vai neievēros minētos noteikumus un tas tiks pierādīts, draud naudas sods vai pat brīvības atņemšana līdz 3 gadiem.
Iekštelpās, kas tiek apsildītas ar gāzi, drīkstēs būt maksimāli +19°C. Karsto ūdeni atļauts uzsildīt tikai līdz 60°C, bet saunām un peldbaseiniem būs jāpaliek aukstiem. Tāpat starojuma sildītāji vai siltā gaisa teltis būs aizliegtas. Tomēr, kā apgalvojis Šveices ekonomikas ministrs Gijs Parmelēns – “mēs neesam policejiska valsts un plašas pārkāpēju medības netiks rīkotas”. Policija neapmeklēs visas mājas, bet var veikt selektīvu kontroli. Un, protams, tiesībsargi reaģēs, ja par kāda iedzīvotāja “energo” pārkāpumiem ziņos aizkaitināts kaimiņš. Nosalušajam, kas sildās +20, nevis +19 grādos, ir jāsaņem sods!
Pirms pandēmijas pat iedomāties nevarēja šādu iedzīvotāju ierobežošanu, bet tagadējos apstākļos neviens nav gatavs iebilst pret valdības drakoniskajiem noteikumiem. Enerģijas taupīšana ir saprotama lieta, bet tas sāk pāraugt totālā iedzīvotāju kontrolē.
‼️Kā tu domā, ja pašreizējā Saeima balsotu par šādu pašu jautājumu, kāds būtu balsojums? Kā tu domā, kas pirmkārt jāizdara, lai laikus novērstu šādu scenāriju Latvijā?
Dalies ar rakstu:

Komentāri