Dalīties:

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieprasījusi Rumānijai legalizēt viendzimuma partnerattiecības. Bet, kā paziņojis premjerministrs sociāldemokrāts Marsels Čolaku, sabiedrība nav tam gatava. Turklāt šāda veida laulību atzīšana arī nav viena no viņa prioritātēm, tā premjers izteicies intervijā vietējai raidstacijai “Europa FM”.

Šī gada maijā ECT atzina, ka Rumānijas atteikšanās legalizēt homoseksuālu pāru civilās partnerattiecības ir pretrunā ar Eiropas Cilvēktiesību konvenciju, un nolēma, ka Bukarestei līdz 2024. gada 25. martam jāiesniedz Eiropas Padomei (EP) informācija par pasākumiem, kas veikti, lai risinātu šo jautājumu. Tomēr, šķiet, ka premjerministru Čolaku tas neuztrauc. “Tā nav ne pirmā, ne pēdējā reize, kad Rumānija pārkāpj ECT spriedumu,” viņš sacījis saskaņā ar Rumānijas ziņu vietnes Digi24 informāciju.

Arī Rumānijas pareizticīgo baznīca stingri iebilst pret viendzimuma pāru atzīšanu. Tas nozīmētu “nevajadzīgu pārklāšanos ar jau spēkā esošo laulības institūciju”. Turklāt, pēc Baznīcas domām, šādu laulību atzīšana ir “toksiska, jo grauj ģimenes nozīmīgumu”.

2018. gadā notikušajā referendumā lielākā daļa Rumānijas vēlētāju (98,4 %) noraidīja ideju par viendzimuma partnerattiecībām. Acīmredzami ECT spriedums klaji ignorēja demokrātisku, absolūta sabiedrības vairākuma balsojumu un uzspiež liberālās vērtības.

Pašlaik aptuveni trešdaļa Eiropas Padomes dalībvalstu neatzīst viendzimuma civilās savienības, tostarp sešas ES dalībvalstis – Latvija, Lietuva, Slovākija, Bulgārija, Polija, Rumānija un Slovākija, kuras, domājams, būs pirmās, pret kurām nākotnē tiks vērsti līdzīgi ECT spriedumi.

Dalies ar rakstu:

Komentāri