Dalīties:

Preses izdevēji satraukušies, ka augsto abonēšanas cenu dēļ iedzīvotāji netiks pie uzticamiem informācijas avotiem

“Latvijas Pasts”, pārkāpjot līdzšinējo vienošanos, vēlas paaugstināt piegāžu tarifus masu medijiem. No 2023. gada 1. janvāra ir paredzēts realizēt jaunu tarifu modeli, taču uzņēmums 19. jūlijā iesniedza novēlotu, citu projektu, kas paredz palielināt piegādes izmaksas 11,04 % vietā vismaz par 20%.
Pēdējos gados atbalsts medijiem bijis nepietiekams, tāpēc politiķiem mediju vides stiprināšana ir prioritāte. Jāpiebilst, ka preses abonēšanai būtiska loma ir laukos, jo tā nodrošina informācijas nonākšanu pie ikviena iedzīvotāja. Līdz ar to pie zemas pirktspējas daļa patērētāju var atteikties no izdevumu abonēšanas paaugstināto cenu dēļ, un daļa sabiedrības paliks bez uzticamiem informācijas avotiem.
Latvijas Preses izdevēju asociācija nosūtījuši vēstuli valsts prezidentam Levitam, ministru prezidentam Kariņam un dažiem ministriem, lūdzot nepieļaut jauniesniegto tarifu apstiprināšanu.
Apgalvot, ka mediji saņēmuši nepietiekamu valsts atbalstu, nav patiesi. Pandēmijas laikā valsts piešķīra lielu atbalstu, lai mediji veidotu saturu atbilstoši valdības interesēm. Tāpat valsts piešķir lielus līdzekļus, lai sabiedriskie mediji izietu no reklāmas tirgus. Attiecībā uz drukāto presi, tad lauku iedzīvotājiem cenas celšanās ir problēma. Drīzāk vajadzētu samazināt valsts atbalstu sabiedriskajiem medijiem un to piešķirt šīm pasta vajadzībām.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri