Dalīties:

Vakar, 21.maijā pie Ministru kabineta notika protesta akcija, kurā pulcējās vairāki tūkstoši izglītības nozares darbinieki. Protesta galvenais iemesls bija iebildumi pret to, kā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā pedagogiem sabalansēt darba slodzes. Pedagogu bažas ir par to, ka jaunais piedāvājums varētu samazināt darba algas, kā tas jau notika 2016.un 2023.gadā.

Runāt ar pedagogiem bija iznākusi gan premjere Evika Siliņa, gan izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, bet komunikācija faktiski notika tikai vienā virzienā. Premjeres bargā nostāja un nervozie jautājumi drīzāk atgādināja mācību stundu, kurā autoritatīvs skolotājs “sadod” skolniekiem par neizpildītiem mājasdarbiem. “Vai jūs vispār zināt, par ko esat atnākuši šeit strīdēties? Jums algas nepalielināja? Kam nepalielināja, paceliet rokas! Neredzu rokas!”, šādi un līdzīgi jautājumi skarbā tonī skanēja no Evikas Siliņas puses. Savā īsajā uzrunā viņa arī apgalvoja, ka valdība ir pildījusi visu to, ko solījusi un aicināja uzticēties valdībai, jo citādi “valdība nevar uzticēties pedagogiem”. Vēlāk Siliņa savā Facebook profilā atvainojās tiem skolotājiem, kurus varēja aizskart viņas teiktais, jo tāds neesot bijis nodoms.

Jāsaka, ka ar uzticēšanos gan nebūs tik viegli, jo pandēmijas laikā pat Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība neaizstāvēja daudzus pedagogus no atlaišanas tikai tādēļ, ka viņi nevēlējās pieņemt obligāto poti.

Kamēr arodbiedrība cīnās par lielākām algām, tikmēr Izglītības ministrija turpina savu skolu slēgšanas politiku. Protams, ka skolotāji ir pelnījuši cienījamas algas, tomēr rezultātā aiz dažādām mahinācijām algu pieaugums nenotiek, un valdība šo izmanto par ieganstu nodokļu celšanai.

Dalies ar rakstu:

Komentāri