Dalīties:

Premjers Donalds Tusks atrodas dilemmas priekšā – valdības dienaskārtībā ir likumprojekts par viendzimuma savienībām, kura apstiprināšanu sagaida Brisele, kamēr Polijas sabiedrības vairākums ir pret. Pašlaik Polija ir viena no piecām ES valstīm, kur viendzimuma partnerattiecības vēl nav legalizētas – pārējās ir Rumānija, Bulgārija, Lietuva un Slovākija.

Likumprojektu iesniedza kreisi liberālā “Nowa Lewica” partija (“Jaunie kreisie”), valdības jaunākais koalīcijas partneris, kas pagājušā gada parlamenta vēlēšanu kampaņā solīja, ka ar laiku valstī tiks ieviestas viendzimuma laulības. Likums paredz pirmo reizi Polijā ieviest viendzimuma savienības, ietverot tiesības uz kopīgu uzvārdu, līdzīgu nodokļu statusu kā laulātajiem, tiesības saņemt partnera medicīnisko informāciju, kā arī tiesības uz mantojumu un pārņemt partnera bērnu aprūpi nāves gadījumā.

Priekšvēlēšanu kampaņas laikā Tusks teica, ka viendzimuma savienību ieviešana būs “viens no pirmajiem lēmumiem”, ko viņš pieņems pēc nākšanas pie varas. Toreiz premjers solīja, ka arī viendzimuma adopcija būs daļa no viņa “gājiena uz modernitāti”, vienlaikus piebilstot, ka Polijas sabiedrībai līdz tam ir ejams garš ceļš.

Likumprojekts izstrādāts pēc Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) sprieduma par labu pieciem Polijas viendzimuma pāriem, kuri iesūdzēja valsti tiesā par diskrimināciju. Tas bija iemesls, kādēļ tiesa pieprasīja Varšavai ieviest civilās savienības. Šī nav pirmā reize, kad ECT ir piespiedusi kādu valsti pieņemt līdzīgus tiesību aktus, piemēram, 2010. gadā tā “palīdzēja” Itālijas valdībai ieviest viendzimuma savienības.

Eiropas birokrāti uzstādījuši par savu mērķi uzvarēt konservatīvo Austrumeiropas iedzīvotāju pretestību sociāli liberālai ideoloģijai. Latvija bija viens no bastioniem, kurš ir kritis, un Polija ir nākamā, kurā šo ideoloģiju mēģinās uzspiest. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri