Dalīties:

Polijas jaunā izglītības ministre, feministe, abortu atbalstītāja un genderideoloģijas aktīviste Barbara Novacka, konsultējoties ar premjeru Donaldu Tusku, paziņojusi par visaptverošu Polijas skolu sistēmas reformu, kura jau faktiski ir stājusies spēkā. Programma ir šokējoša, un tās mērķis faktiski ir jaunatnes masveida pārveidošana liberālās ideoloģijas garā, lai padarītu neiespējamu jebkādu konservatīvo partiju atgriešanos pie varas.

Galvenā svira ir vērtējumu atcelšana mājasdarbiem, kas stāsies spēkā bērniem līdz 15 gadu vecumam jau aprīlī. Pēc dažiem gadiem plānots pilnībā atcelt vērtējamos mājasdarbus. Tas tiek pamatots ar to, ka mājasdarbi ir diskriminējoši, jo bērni no sociāli labāk situētām ģimenēm mājās saņem atbalstu, kas nav pieejams pārējiem.

Tāpat jaunās reformas mērķis ir aizstāt “garlaicīgu iegaumēšanu” ar “kritisko domāšanu”. Aplūkojot jaunās mācību programmas, ātri kļūst skaidrs, no kuras puses pūš šis “kritiskās domāšanas” vējš: nacionālo klasisko literatūras darbus lasīs tikai fragmentos, angļu valodas zināšanu līmenis skolas beigās tiks turpmāk pazemināts par vienu līmeni, no vēstures stundām tiks izņemti galvenie antikomunistiskās cīņas elementi un ticības mācība tiks samazināta uz pusi, ja valdības ieceltie “eksperti” īstenos savu nodomu. Opozīcija ir nikna, bet skolotāju arodbiedrība klusē, jo Tuska valdība ir solījusi ievērojami palielināt skolotājiem algas.  

Tas, kas notiek Polijā, Rietumos jau tika izmēģināts pirms 20 gadiem un ir cietis milzīgu neveiksmi. Vācijā, Beļģijā un Francijā arvien vairāk studentu, stājoties universitātē, nespēj pareizi lasīt un rakstīt, nemaz nerunājot par sarežģītāku tekstu izpratni.

Kā rāda Rietumu pieredze, iepriekšminētā “kritiskā domāšana”, visticamāk, vērsīsies pret tādām tradicionālām vērtībām kā reliģija, ģimene, patriotisms u. c., bet diez vai ateismam, genderideoloģijai, globālismam un sociālismam. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri