Dalīties:

9.janvārī Polijā saasinājās politiskā cīņa par varu, policijai iebrūkot prezidenta pilī Varšavā un arestējot divus bijušos konservatīvās partijas “Likums un taisnīgums” augsta ranga politiķus. Bijušais iekšlietu ministrs Mariušs Kaminskis un viņa vietnieks Macejs Vasiks tika aizturēti saistībā ar apsūdzībām pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā 2007. gadā.

Šie aresti visdrīzāk saasinās cīņu starp jauno liberālo premjerministru Tusku un konservatīvo prezidentu Andžeju Dudu. Polijas labējie uzskata Dudu par savu labāko ieroci pret pieaugošo institucionālo tīrīšanu, ko veic Tusks un viņa varavīksnes koalīcijas administrācija.

Konservatīvo deputāts Arkadiušs Mularčiks nopēla ES par pilnīgu klusēšanu saistībā ar arestiem, lai gan tā ir skaļi nosodījusi astoņus gadus ilgušo konservatīvo valdīšanu Polijā. Viņaprāt “sistēma, ko Tusks vada Polijā, ir ļoti līdzīga Krievijas un Baltkrievijas politiskajai sistēmai – politiskas darbības bez tiesiskā regulējuma”. 

Abi politiķi arestus nosodījuši kā politiski motivētus un, kā ziņo partijas avoti, apcietinātais deputāts Mariušs Kaminskis 10.janvāra rītā sācis badastreiku pret, viņaprāt, politisko apsūdzību. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri