Dalīties:

ASV farmācijas gigants Pfizer kopā ar Vācijas partneri BioNTech iesnieguši prasību tiesā, jo Ungāriju atteikusies maksāt par 3 miljoniem Pfizer pošu devu aptuveni 60 miljonu eiro vērtībā. Arī Polija ir iesūdzēta tiesā par atteikšanos no 60 miljoniem pošu devu aptuveni 1,2 miljardu eiro vērtībā. Savukārt Ungārija jau 2022.gadā  informēja Pfizer, ka tā neplāno pieņemt atlikušās devas un vainoja Eiropas Komisiju, kura pasūtījusi nevajadzīgi lielus pošu daudzumus un uzspiedusi tos dalībvalstīm. Jāatzīmē, ka pasūtīto pošu daudzums atbilst deviņām devām uz vienu cilvēku.

Protams, cenu maksā dalībvalstis, nevis Komisija. ES valstīm nācies izmest jau simtiem miljonu devu, kurām beidzies derīguma termiņš. Piemēram, Vācijai vien tas izmaksājis vairāk nekā 5 miljardus eiro, bet Rumānijai nevajadzīgas pošu devas radījušas zaudējumus 1 miljarda eiro apmērā. 

Turklāt Komisijas priekšsēdētāja Ursula fon der Leiena joprojām atsakās publiskot savas īsziņas ar Pfizer izpilddirektoru Albertu Burlu, kurās viņa vienojās par pošu līgumu, lai gan Eiropas ombuds Emīlija O’Reilija ir vairākkārt aicinājusi to darīt. Starp citu, Burla ir arī fon der Leienas vīra biznesa partneris, kas vēl vairāk apstiprina aizdomas, ka “Faizergeita” būs lielākais korupcijas skandāls ES vēsturē.

Dalies ar rakstu:

Komentāri