Dalīties:

Pfizer, AstraZeneca, Moderna un Johnson & Johnson maina nosaukumus.
Kā paziņoja austrāliešu resurss news.com.au, tādi vārdi kā Pfizer, AstraZeneca un Moderna paliek pagātnē, un populārie uzņēmumi izgudro jaunus nosaukumus saviem brīnumlīdzekļiem.
Kopš šī brīža un mūžīgi mūžos Pfizer būs COMIRNATY. Lai izdomātu šo ausij tīkamo nosaukumu “Pfizer”, bija jānoalgo amerikāņu uzņēmums Brand Institute. Simtiem darbinieku bezmiega naktīs, nenolaižot rokas radīja vērtīgu kreatīvu. Deviņus mēnešus vēlāk kreatīvs tapa.
Pagājušā gada beigās uzstājoties farmakoloģiskā ziņu portālā Fierce Pharma, Brand Institute izpilddirektors Scott Piergrossi paziņoja, ka zāļu nosaukumu mērķis ir apvienot dažādas idejas un jēdzienus vienā vienkāršā un unikālā zīmolā.
“Nosaukums COMIRNATY radies no vārdu salikums “imunitāte pret Covid-19”, bet centrā iešifrēts “mRNS”, kas nozīmē preparāta tehnoloģiju, bet kopumā nosaukums rada asociācijas ar vārdu “Comunity” jeb sabiedrība, sacīja Piergrossi kungs.
Vārdu sakot, CO-MIRNA-TY jālasa šādi: CO nozīmē covid, MRNA nozīmē mRNS, respektīvi matricas RNS, bet galotne TY veido asociācijas ar vārdiem sabiedrība un imunitāte (community un immunity).
AstraZeneca savu līdzekli tagad sauks par brīnumu. Nosaukums ir līdzīgs indiešu vārdam Vaxzevria. Tā nozīme nepatīk pat pašiem indiešiem. Ir zināms, ka to ir izdomājušas tās pašas gaišas galvas no Brand Institute.
Brand Institute ir izdomājuši jaunu nosaukumu arī Moderna, kuru zāles tagad sauks par Spikevax. SPIKE nozīmē vīrusa spike proteīnu, bet VAX nozīmē vakcīna.
Izskatās, ka AstraZeneca un Moderna uzņēmējdarbība iet švakāk, nekā Pfizer, kuriem par normālu naudu kā normāliem cilvēkiem izdomāja normālu nosaukumu.
Savukārt, ko nozīmē zīmolu AstraZeneca un Moderna nosaukumi, absolūti nav skaidrs. Nosaukumu Spikevax, pavirši skatoties, var izlasīt kā Sputnik V.
Taču vistrakāk iet Johnson & Johnson, kuri par kreatīvu samaksājuši pārsteidzoši maz, tāpēc viņiem piedāvāja izvēli starp vārdiem Jycovson, Jcovsen un Jycovden. Iespējams, tas ir tālredzīgs nosaukums ar cerību nākotnē ārstēt cilvēkus Norvēģijā un Somijā, savādāk šo dīvaino nosaukumu izcelsme nav saprotama.
Pfizer skaidro, ka 2020. gadā viņi neiedziļinājās nosaukumu būtībā, viņu prioritāte bija glābt cilvēci un tamlīdzīgi. Prātīgs lēmums, sevišķi ņemot vērā mārketinga un politoloģijas principus.
Taču sanāca tā, ka visi “slavenie cilvēces glābēji” VIENLAICĪGI sākuši mainīt zīmolu nosaukumus. Tas šķiet ļoti aizdomīgi.

Dalies ar rakstu:

Komentāri