Dalīties:

Pētījumā konstatēts, ka vienam no trim cilvēkiem, kas lieto ārstu izrakstītos opioīdos pretsāpju līdzekļus, tostarp kodeīnu, tramadolu, oksikodonu un morfiju, parādās atkarības simptomi, bet viens no desmit cilvēkiem kļūst pilnībā atkarīgs no šīm zālēm. Pētījums, ko vadīja Bristoles Universitātes akadēmiķi un kas publicēts žurnālā Addiction, arī atklāja, ka viens no astoņiem cilvēkiem ir pakļauts recepšu opioīdu kaitīgas lietošanas riskam.

Pētījumā tika analizēti dati no 148 starptautiskiem pētījumiem, kuros piedalījās vairāk nekā 4,3 miljoni pacientu vecumā no 12 gadiem, kuriem trīs mēnešus vai ilgāk ir bijušas sāpes, kas nav sāpes no ļaundabīga audzēja, un kuriem tika izrakstītas šīs zāles.

“Lai gan opioīdie pretsāpju līdzekļi ir noderīgi īstermiņa akūtu sāpju gadījumā, tie nav efektīvi ilgstošu sāpju ārstēšanā,” atzīst Bristoles Universitātes sabiedrības veselības medicīnas profesore un pētījuma vadošā autore Kīla Tomasa. Hroniskas sāpes skar līdz pat ceturtdaļai pieaugušo visā pasaulē un aptuveni trešdaļai no tiem tiek izrakstīti opioīdus saturoši medikamenti. ASV un Anglijā vien hroniskas sāpes cieš attiecīgi vairāk nekā 65 miljoni cilvēku, kas nozīmē, ka vairāk nekā 20 miljoni varētu lietot opioīdus pretsāpju līdzekļus.

Ja jau medikamenti rada atkarību, tad ar īstām narkotikām, kuras mūsu valdība vēlas dekriminalizēt, būs vēl bēdīgāk. Ja tas notiks, narkotisko vielu lietošana tikai palielināsies.

Dalies ar rakstu:

Komentāri