Dalīties:

Pāvests atcēlis no amata Teksasas štata Taileras diecēzes vadītāju, konservatīvo bīskapu, kurš kritizēja un pat apsūdzēja pāvestu katoļu ticības graušanā. Bīskaps Džozefs Striklends 12. maijā savā Twitter kontā rakstīja: “Es ticu, ka pāvests Francisks ir pāvests, bet man pienācis laiks pateikt, ka nepieņemu viņa programmu, kas grauj Svētajos Rakstos un tradīcijā atklāto ticības patiesību”.

Jāatzīmē, ka tas, ka pāvests atceļ bīskapu no amata, ir ārkārtīgi reta parādība, un notiek tikai tad, ja bīskaps pats atsakās atkāpties. 11.novembrī Vatikāns sava ziņu izdevuma beigās vienā rindiņā paziņoja, ka bīskaps ir “atstādināts no diecēzes pastorālās aprūpes” un ka par pagaidu apustulisko administratoru iecelts bīskaps Džo Vaskess.

Augustā, uzrunājot Portugāles jezuītus, pāvests Francisks nosodīja dažu ASV konservatīvo katoļu līderu “atpalicību”, sakot, ka viņi ir aizstājuši ticību ar politisko ideoloģiju un ka Baznīcas doktrīnas izpratne par tādiem jautājumiem kā aborti un viendzimuma laulības laika gaitā pieļauj izmaiņas.

Atsevišķi liberāli noskaņoti politiķi ir atsaukušies uz pāvesta neviennozīmīgajiem izteikumiem attiecībā uz viendzimuma attiecībām. Savukārt Latvijas katoļu garīdzniecība ir nelokāmi paudusi savu attieksmi ģimenes jautājumos un neatbalsta viendzimuma attiecību legalizāciju, kā to iepriekšējā nedēļā izdarīja Saeima ar ZZS atbalstu.

Dalies ar rakstu:

Komentāri