Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

PATIESĪBA PAR NOTIEKOŠO MEDICĪNAS IESTĀDĒS.

Apkopota informācija un tapis raksts no sērijas: Noskaidrosim patiesību! Esi aktīvs, dalies, komentē, laiko!
ACULIECINIEKI: COVID UN VESELĪBAS APRŪPE LATVIJĀ
Vai cilvēkam uz zemes var būt kas dārgāks par dzīvību un veselību? Sava veselība, ģimenes, tuvinieku, draugu, paziņu veselība – tas ir gandrīz ikvienas sarunas temats ne tikai Covid-19 laikā, bet tās tas ir bijis vienmēr. Šobrīd globālās elites iniciētā koronavīrusa pandēmija vēl vairāk ir saasinājusi cilvēku domas un emocijas, vārdus un darbus, kas ir saistīti ar veselību un veselības nozari, tāpēc mēs ķērāmies vērsim pie ragiem un uzlūkojām patiesību par medicīnas iestādēs notiekošo un reālu cilvēku pieredzi valsts noteikto vīrusa ierobežojumu apstākļos. Kāda situācija šobrīd ir poliklīnikās un slimnīcās? Oriģinālraksts – “NOSKAIDROSIM PATIESĪBU PAR NOTIEKOŠO MEDICĪNAS IESTĀDĒS” [www.facebook.com/marcisj/posts, 23.11.2020.].


Nesen mūsu ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzina, ka “Covid-19” izplatības pieaugums neliecinot par to, ka valstī izsludināto ārkārtas situāciju varētu pārtraukt. “Patlaban slimnīcas turpina piepildīties un saslimušo skaits pieaug, kas ļauj secināt, ka tuvākajā laikā nebūs tādi apstākļi, kas ļautu ārkārtējo situāciju pārtraukt.” Viņš ir pārliecināts, ka Covid-19 ierobežošanai jādomā par jaunu ierobežojumu ieviešanu Latvijā. “Pēc visiem rādītājiem situācija kļūst arvien sliktāka. Slimnīcās, kas jau ir pārslogotas, pacientu skaits arvien pieaug, kas nozīmē, ka slimnīcām arvien vairāk jāpārkārto savs darbs, atliekot plānveida operācijas. Ar katru nedēļu šķērsgriezumā pieaug saslimušo skaits, kas neliecina ne par ko labu ekonomikai. Tāpēc esmu pārliecināts, ka jāskatās, kādus vēl ierobežojumus vajadzētu palielināt, lai mainītu situāciju,” izteicās mūsu premjers. Viņš uzskata, – ja tas netiks darīts, tad negatīvā Covid-19 situācija pārņems visu valstī, sākot ar slimnīcām. [jauns.lv, 23.11.2020.] Šodien K. Kariņš uzrunā sabiedrībai teica, ka “rosinās pagarināt ārkārta situāciju” [www.lsm.lv/…/karins-rosina, 29.11.2020.], tāpēc, lai noskaidrotu patiesību, uzdevām cilvēkiem jautājumu – kādi ir viņu reālie novērojumi Latvijas medicīnas iestādēs. REĀLA PIEREDZE NO REĀLIEM CILVĒKIEM.


PATIESĪBA PAR MEDICĪNAS IESTĀDĒS NOTIEKOŠO
Evitas stāstītais diezgan precīzi apraksta šodienas situāciju medicīnas iestādēs: “Es pati tikko biju Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, poliklīnikā. Ieeja bija norobežota ar sarkanām lentēm un visus sagaidīja divas sievietes oranžās vestēs, kuras diezgan agresīvā veidā pārbaudīja, vai visiem ir maskas, un lika dezinficēt rokas. Prasīja, kur katrs cilvēks dodas. Kaut gan poliklīnikā cilvēku pieplūdums bija kā parasti.” Vai tā būtu tikai Stradiņu slimnīcā? “Stomatoloģijas klīnikā ir tieši tas pats: pie ieejas ļoti maskotas sievietes, laiž iekšā pa vienam, mēra temperatūru, jautā, pie kā ir pieraksts. Cilvēku poliklīnikā maz,” savos novērojumos dalās Marika. Arī Signe norāda: “Poliklīnika tukša. Zobārstniecība strādā pēc pieraksta. 5 gaidītāji gaitenī, viss kā parasti. Reāli pati piedzīvoju.” Liene ir pārsteigta: “Biju uz poliklīniku pēc izziņas – pa visu stāvu neviena pacienta. Šoks – novembrī tā nekad nav!” Arī Ineta nav piedzīvojusi pūļus: “Iepriekš sazvanot, devos pie ğimenes ārsta. Poliklīnika tukša, bet norīkojumus man iedeva caur durvīm, nelaižot kabinetā. Paldies par to pašu!” “Vakar biju vienā medicīnas iestādē, un nebija nekādu problēmu. Rinda reģistratūrā un pie ārsta bija maza, cilvēku maz. Attieksme no speciālistiem laipna. Protams, visur norādes par masku lietošanu un distances ievērošanu, kā arī visi speciālisti un apmeklētāji bija maskās,” raksta Ieva. Edīte ir sašutusi: “Katru dienu sazinos ar cilvēku, kurš atrodas “Tuberkulozes un plaušu slimību valsts centrā” Upeslejās. Šis cilvēks atrodas viens pats nodaļā, ir atslēgta siltumenerģijas piegāde, cilvēks salst. Ir informēts, ka arī viņam drīzumā būs jāpamet šī iestāde, kaut arī viņš nav tādā veselības stāvoklī, lai varētu iztikt bez medicīnas aprūpes. Telpu uzkopēja viņam stāsta, ka visā slimnīcā ir ļoti maz pacientu. Par ko tas liecina? Vai pēkšņi cilvēki ir kļuvuši veseli un nav nepieciešama veselības aprūpe? Kam šodien tiek nodrošināta nepieciešamā veselības aprūpe?” Nevienā no šiem gadījumiem medicīnas iestāde nav bijusi pārslogota, tieši otrādi – cilvēku pieplūdums tajās ir normāls vai pat mazs.


Labi, tā būtu vispārēja situācija medicīnas iestādēs. Kā ar kovida pacientu lielo pieplūdumu, par ko runā K. Kariņš? Sāksim ar oficiāliem vārdiem un tad apskatīsim ikdienas situācijas. Mūsu mediji ziņo, ka kopumā Latvijā ir izmeklēti 610 712 cilvēki, no kuriem gandrīz 16 000 ir apstiprināta saslimšana [https://nra.lv/, 27.11.2020.]. Katru dienu vairākiem simtiem cilvēku atklāj kovidu. Ir runa par simtiem un tūkstošiem! Bet vai tiešām? “Nezinu, ko viņi runā, ko viņi domā. Es nemaz neklausos, jo tas ir murgs. Medijos stāsta tiem, kuri neko nezina un nesaprot. Es vienkārši neskatos medijus, jo tas nesakrīt ar to, kas notiek pie mums,” stāsta medicīnas darbiniece ar 52 gadu pieredzi, Janīna Ņikitina, Daugavpils reģionālās slimnīcas infekciju nodaļas virsmāsa, LTV1 raidījumā “Province: Māsas tur fronti”. Uz jautājumu, cik kovida pacientu todien atradās slimnīcā, māsa atbildēja, ka 26. Daugavpils reģionālā slimnīca ir otrs lielākais pretvīrusu ārstniecības centrs Latvijā. [youtu.be, 12.11.2020.]


Evita pastāsta savu pieredzi: “Satiku kādu paziņu, kura strādā vienā no lielākajām Rīgas slimnīcām, un pajautāju, vai tiešām slimnīcā ir tie simti Covid-19 slimo cilvēku, par kuriem televīzijas ziņas mums skandina rītā un vakarā? Viņa sāka skaļi smieties un atbildēja, ka labi ja 15 cilvēki guļ šajā nodaļā.” Vai šī būtu tā situācija, kas “kļūst arvien sliktāka” un slimnīcas tiešām “jau ir pārslogotas, pacientu skaits arvien pieaug”? Bet varbūt daudzie kovida pacienti drūzmējas analīžu veikšanas punktos? “Piektdien biju nodot analizes. Bija ļoti daudz cilvēku, neviens neko neaizrādīja un neteica, jo brīžiem sēdēju ar masku zem zoda. Analīžu rezultātus saņēmu tikpat ātri kā līdz Covid-19,” – tā Velta. Savukārt Guna stāsta, ka “klientes dēlu vajadzēja vest uz Covid-19 testu vienā no Latvijas pilsētām, un ierasties drīkstēja tikai pēc pieraksta, it kā esot garas rindas. Taču viņi tur bija 30 minūtes un neredzēja nevienu izejam un ieejam kabinetā. Kā arī pēc viņiem neviena nebija.” Secinājumus varam izdarīt paši – ar kovidu slimo pacientu skaits slimnīcās ne tuvu nav tik liels, kādu mums to pasniedz.


SECINĀJUMI
Pretēji sabiedrisko mediju paustajai informācijai, medicīnas iestādes nav pilnas ar cilvēkiem, pieplūdums ir normāls vai pat niecīgs. Tāpat arī ar kovidu slimo pacientu skaits slimnīcās ne tuvu nav tik liels, kādu mums to pasniedz. Statistika tiek uzpūsta un atbalstīta no augšas. Kas attiecas uz Covid-19 bīstamību, tā ir viena no vairākiem tūkstošiem infekciju slimību, to var pāslimot ikviens, taču lielākoties tas notiek vieglā formā, atsevišķos gadījumos tā beidzas ar nāvi – pārsvarā cilvēkiem gados un tiem, kuriem jau ir citas slimības. Arvien vairāk cilvēku izšķirās dalīties ar saviem novērojumiem internetā, daļa vairs netic valstī izsludināto ierobežojumu spējai mazināt saslimušo skaitu. Alternatīva sabiedriskajiem medijiem kļūst dažādi blogeri, aculiecinieki, parasti cilvēki. Cilvēki meklē patiesību! Vienlaikus neskaitāmi daudz cilvēku, kuri iestājas par patiesību, sauc par radikāļiem un melīgu ziņu izplatītājiem. Ja kaut kur parādās patiess raksts par Covid-19, tas tiek cenzēts vai dzēsts, vai parādās brīdinājums par viltus ziņu izplatīšanu.

Mums ir dotas acis redzēt un ausis dzirdēt! Tāpat mums ir prāts domāt un saprast un nākt pie patiesības atziņas! Šī raksta mērķis ir paust REĀLAS lietas un mudināt domāt, lai katrs no mums spētu pieņemt pareizus lēmumus par labu mums un mūsu Latvijai! “Jūs atzīsit patiesību, un patiesība darīs jūs brīvus.” (Jāņa 8:32)
Dievs, svētī Latviju!


KAS NOTIEK PATIESĪBĀ? Pa tiešo no acu lieciniekiem. Pa tiešo no tiem, kas paši piedzīvo, redz, dzird, domā un izsaka savus novērojumus un secinājumus.
Stratēģija ir vienkārša. Atveru tēmu par aktuālu problēmu, tendenci, notikumu un aicinu katru rakstīt, komentēt, dalīties ar ierakstu. Pēc tam visa iegūtā informācija tiks apkopota, izdarīti secinājumi un tiks uzrakstīts informatīvs raksts par to, kas tad patiesībā notiek, kāda ir patiesība.
Šeit tu vari izteikties, nekādas cenzūras. Runā, ko redzi, dzirdi un domā.
Paldies visiem, kas domā, raksta, ir aktīvi! Tas patiesi ir vērtīgi. Esi aktīvs, patiesība padara pasauli labāku!
Paldies visiem, kas izsaka savas domas un palīdz cilvēkiem domāt, nonākt pie objektīviem secinājumiem.

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri