Dalīties:

Ja kādreiz automobili, kas vienā mirklī var pārvērsties lidaparātā, varējām redzēt tikai fantastikas filmās, tad šobrīd tas sācis kļūt par realitāti. Pirmais lidojošais auto “Switchblade” ir legāls trīsriteņu transportlīdzeklis, kurš mazāk nekā trīs minūtēs var pārvērsties mazā lidmašīnā ar diviem ievelkamiem spārniem un asti, ziņo Fox News Digital. 

Lidojošajā automašīnā var sēdēt divi pasažieri, un tā spēj braukt ar ātrumu 125 km/h uz ceļa un 190 km/h gaisā, kā arī sasniegt gandrīz 4 km augstumu virs jūras līmeņa. Ar vienu degvielas tvertni Switchblade var nobraukt ap 1100 km, bet, ja pilots nolemj pacelties gaisā – 720 km. 

Tomēr potenciālajam pircējam par lidojošo auto būs jāmaksā dārgi. Tiek lēsts, ka tikai bāzes modelis vien maksās aptuveni 170 000 ASV dolāru, bet 51% no transportlīdzekļa pircējam būs jābūvē pašam. Firma gan sola palīdzēt būvniecības procesā. Tāpat ikvienam, kas vēlas ar to lidot, jābūt privātpilota licencei. Šobrīd ap 2300 cilvēki no 57 valstīm jau ir rezervējuši lidojošo auto, ziņo Robb Report. 

Samson Sky izpilddirektors Sems Bousfīlds atzinis, ka pēc 14 gadu ilgas projektēšanas un rūpīgas testēšanas pirmais lidojums ir milzīgs pagrieziena punkts un ļauj uzsākt ražot tūkstošiem “Switchblades”, lai apmierinātu lielo pieprasījumu. Vēl nav zināms, vai eksperimentālajam auto būs nozīme transporta evolūcijā, jeb tas būs tikai rotaļlieta turīgajiem un piedzīvojumu meklētājiem.

Dalies ar rakstu:

Komentāri