Dalīties:
Par valsts izsaimniekošanu un pandēmijas pārvaldi plānojam veidot parlamentārās izmeklēšanas komisijas.
Pirmo par populārā vīrusa afēru un “zelta gultām” 666 tūkstošu eiro apmērā, otro par PNB bankas izlaupīšanu, kur varētu būt iesaistīti “Konservatīvo” partijas biedri, iespējams, J. Jurašs un J. Bordāns, un trešo par valsts finansējuma izšķērdēšanu AirBaltic. PNB bankas izsaimniekošanas lietā policija ir uzsākusi lietu un, pēc dāņu presē paustā, ir uzsākusi interesēties par bijušā NATO ģenerālsekretāra Andersa Foga Rasmusena lomu, kas bija amatpersona ar banku saistītā institūcijā.
Parlamentāro izmeklēšanas komisiju darbību regulē tam īpaši izveidots likums un tās mērķis ir uzraudzīt Ministru kabineta darbību un panāktu valstī svarīgu jautājumu izmeklēšanu Saeimas līmenī. To var ierosināt 34 deputāti, kas dod pilnas iespējas opozīcijai panākt svarīgu jautājumu izmeklēšanu. Komisiju veidos vienādā skaitā visu frakciju deputāti un tajā ir jāizmeklē jautājumi, kurus ierosina tie, kas piedāvā parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, tātad, opozīcijas partijas noteiks apskatāmos jautājumus.
Saeima pati izvēlas komisijas vadītāju un uzaicina dažādus valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvjus un citas amatpersonas, lai tie atbildētu uz komisijas jautājumiem. Komisija drīkst izprašņāt gan ministru prezidentu, gan ministrus un citus valsts pārvaldes darbiniekus. Par atteikšanos sniegt liecību vai arī nepatiesas informācijas sniegšanu tiek uzlikta kriminālatbildība. Komisija drīkst pieaicināt prokuroru, lai piefiksētu iegūtās ziņas un uzsāktu kriminālprocesu par atklātajiem pārkāpumiem. Tāpat beigās tiek iesniegts galaziņojums un uzlikti pienākumi valsts iestādēm atrisināt radušās problēmas.
Ja opozīcija būs vienota un izdosies ierosināt parlamentārās izmeklēšanas komisiju un tā varēs veiksmīgi darboties, tad atklāsies daudzi noklusēti jautājumi. Vainīgie pandēmijas prettiesiskā pārvaldībā, diskriminācijas veicēji un valsts izsaimniekotāji, pat bijušie ministri un valsts iestāžu darbinieki varēs nonākt uz apsūdzēto sola par nelikumīgām darbībām.
Dalies ar rakstu:

Komentāri