Dalīties:

ASV armija ir sazinājusies ar gandrīz 2000 karavīriem, kuri tika izslēgti no dienesta par atteikšanos veikt obligāto populārā vīrusa poti. Nosūtītajā vēstulē tiek sniegta informācija par iespējām, kā labot datus par atlaišanu un, ja ir vēlēšanās, kā atgriezties armijā. 

Pagaidām gan nav skaidrs, cik daudzi atlaistie karavīri atsauksies armijas aicinājumam. Saskaņā ar TV kanāla CNN sniegto oktobra ziņojumu, tikai 43 no vairākiem tūkstošiem karavīru, kuri tika piespiedu kārtā atlaisti no dienesta sakarā ar atteikšanos no potes, bija izrādījuši interesi atgriezties bruņotajos spēkos un tikai 19 līdz septembrim bija atgriezušies. 

Tā kā ASV bruņotie spēki cieš no pastāvīgas nespējas sasniegt rekrutēšanas mērķus, intereses trūkums par atgriešanos dienestā varētu būt problēma armijai un militārajiem spēkiem kopumā. Viens no iemesliem ir tas, ka armijā tiek popularizēta liberāļu ideoloģija dzimumu un rasu jautājumos. 

“Lai gan nav tiešu pētījumu par liberālās politikas ietekmi, veselais saprāts liek domāt, ka sekas militārajai gatavībai ir dramatiskas”, paudis bijušais Nacionālās aizsardzības centra direktors Tomass Sfērs. “Miljardu tērēšana liberāļu programmām, kamēr ķīnieši mūs apsteidz hiperskaņas ieroču, kvantu skaitļošanas un citu svarīgu militāro tehnoloģiju jomā, ir viens no pierādījumiem”, sacījis Sfērs.

Līdzīgi arī Latvijā skolotāju trūkuma apstākļos pandēmijas laikā tika atstādināti nepotētie skolotāji. Pēc tam skolotāju problēma kļuva kritiska, bet vēlāk bija nepieciešams ieguldīt vairāk resursu skolotāju piesaistei.

Dalies ar rakstu:

Komentāri