Dalīties:

Par atbalstu kara noziegumiem varēs atņemt pilsonību

Saeima atbalstīja par steidzamiem atzītos Pilsonības likuma grozījumus. Tie paredz, ka Latvijas pilsonību varēs atņemt personām, kas atbalsta kara noziegumus vai citus starptautiski sodāmus noziegumus pret citu demokrātisku valsti.Taču Latvijas pilsonību varēs atņemt tikai tām personām, kam ir dubultpilsonība. Šobrīd Latvijā ir apmēram 35 000 cilvēku ar dubultpilsonību.
Likuma grozījumus atbalstīja 62 deputāti. Pret bija viena deputāte – Jūlija Stepaņenko, bet 14 parlamentārieši balsojumā atturējās – tie visi bija frakcijas “Saskaņa” deputāti.
Latvijas pilsonību personai varēs atņemt, ja tā sniegusi būtisku finansiālu, materiālu, propagandisku, tehnoloģisku vai cita veida atbalstu valstīm vai personām, kuras ir veikušas darbības, tai skaitā genocīdu, noziegumu pret mieru, noziegumu pret cilvēci, kara noziegumu, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu. Tāpat to varēs darīt gadījumos, ja persona pati ir piedalījusies iepriekš minēto darbību veikšanā.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri