Dalīties:

Palielinot aizsardzības budžetu, Pabriks vēlas attīstīt militāro industriju

21. aprīlī Saeima pieņēma grozījumus Valsts aizsardzības finansēšanas likumā, ar kuriem plānots pakāpeniski palielināt valsts aizsardzības budžetu.
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsvēra, ka nepieciešams palielināt Latvijas aizsardzības budžetu, lai spētu papildināt militāro ieroču rezerves – piemēram, pretgaisa aizsardzības sistēmas, krasta aizsardzības raķetes un raķešu artilēriju. Militārās industrijas attīstīšanai Latvijā būtu vairāki mērķi – pašiem savas militārās tehnikas ražošana un iespēja dibināt komercsabiedrību, lai tādā veidā varētu attīstīties Latvijas ekonomika.
“Mums ir jādara viss, lai agresors nespētu šeit uzturēties”, izteicās Pabriks, uzsverot to, ka Krievijas agresijas draudi var saglabāties pat Ukrainas uzvaras gadījumā.
Valsts aizsardzības budžetu no esošajiem 2,2%-2,3% no IKP plāno palielināt līdz 2,5%. Šobrīd aizsardzības budžets ir 758,35 mlj. eiro, taču līdz ar jaunā likuma izmaiņām, nākamgad tas varētu pieaugt līdz apmēram 886 eiro, bet 2025.gadā varētu sasniegt pat 1,1 miljardus eiro.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri