Dalīties:

Parīzes Olimpiskās spēles izpelnījušās negatīvu slavu un kritiku ne tikai ar savu atklāšanas ceremoniju, bet arī ar atļauju transpersonām, kas dzimuši kā bioloģiskie vīrieši, piedalīties sacensībās sieviešu kategorijās.

Alžīrijas boksere Imane Helif un Taivānas boksere Lin Jū-Tinga, kā arī Zambijas futbolistes Barbra Banda un Reičela Kundanandži iepriekš saņēma atteikumu piedalīties pasaules sacensībās, jo neizturēja dzimuma testus – tie uzrādīja pārāk daudz testosterona. Bet, tā kā Olimpiskajās spēlēs nav jāveic šādi testi, Starptautiskās Olimpiskās komitejas preses pārstāvis Marks Adamss preses konferencē paziņoja, ka sportistes piedalīsies sieviešu kategorijā, jo pasēs viņas tiek uzskatītas par sievietēm un “atbilst sacensību atbilstības noteikumiem”.

Soctīklos kļuvuši populāri video no 2022.gada sacensībām, kuros redzams, kā bioloģiskais vīrietis Imane Helif boksa mačā brutāli sit savai pretiniecei – meksikānietei Briandai Tamarai pa galvu. Pēc cīņas Tamara sacīja: ”Sitieni man ļoti sāpēja. Nedomāju, ka jebkad savā 13 gadus ilgajā boksera karjerā, kā arī sparingos ar vīriešiem es būtu tā jutusies. Paldies Dievam, ka tajā dienā vispār izkļuvu no ringa.”

Par šādu kroplīgu tendenci atļaut bioloģiskajiem vīriešiem sacensties sieviešu kategorijā publisku sašutumu pauž arī 18-kārtējā “Grand Slam” tenisa turnīru uzvarētāja Martina Navratilova, kas aktīvi aizstāv liberālās idejas. “DNS uzrāda, ka viņi ir vīrieši. Es nevēršos pret transseksuāļiem, es esmu tikai par to, lai sacensībās tiktu saglabāta sieviešu kategorija.”

1.augustā Parīzes ziemeļu arēnā Helifa cīnīsies pret itālieti Andželu Karini, savukārt Lina 2.augustā tiksies ar uzbekistānas bokseri Sitoru Turdibekovu.

Kopš Tokijas olimpiskajām spēlēm vairākas sporta organizācijas, tostarp Pasaules ūdenssporta, Pasaules vieglatlētikas un Starptautiskā riteņbraukšanas savienība, ir atjauninājušas savus dzimumu līdztiesības noteikumus. Tagad tās aizliedz sportistēm, kuras sasniegušas vīriešu dzimumgatavību, piedalīties sieviešu sacensībās. Arī vieglatlētikas organizācija pagājušajā gadā pastiprināja noteikumus sportistiem ar atšķirīgu dzimumu attīstību.

Olimpiskās spēles lieliski parāda Stambulas konvencijas slēpto mērķi – nevis aizstāvēt sievietes, bet gan iestāties par liberālo ideoloģiju un radikāli mainīt sabiedrību. Vai tev tas šķiet normāli?

Dalies ar rakstu:

Komentāri