Dalīties:

Nākamajā mācību gadā gan sākumskolās, gan skolās, kurās mācās bērni ar īpašām vajadzībām, ir jāaizliedz viedtālruņu izmantošana klasēs. Šādu rīkojumu izdevusi Nīderlandes izglītības ministre Marjēla Pola.

Tagad skolotājiem, vecākiem un skolēniem būs jādiskutē par to, kā šo aizliegumu īstenot praksē, ziņo Nīderlandes raidorganizācija NOS. Izņēmums varētu būt, ja skolotājs bērniem lūdz izmantot tālruņus klasē, kad tie ir nepieciešami mācību procesā. 

Tomēr viedtālruņa negatīvā ietekme uz bērniem neaprobežojas tikai ar skolu, tā liecina Dānijas Bērnu tiesību nacionālās asociācijas veiktā aptauja. Tajā piedalījās vairāk nekā 500 bērnu vecumā no četriem līdz sešiem gadiem un tika secināts, ka bērni pavada gandrīz tikpat daudz laika, skatoties ekrānā, cik viņu vecāki. Viedtālrunis ir līdzi bērniem arī pie pusdienu galda un gulētiešanas laikā. Tas var kaitēt viņu veselībai un sociālajai attīstībai, bažījas psihologi. “Bērniem ir nepieciešams laiks, kad viņi izjūt vecāku klātbūtni un mīlestību un spēj dalīties savās domās, pārdzīvojumos un sajūtās ar vecākiem. Ir ļoti svarīgi, lai ekrāni neatņemtu bērniem šo iespēju”, atzīst asociācijas bērnu psiholoģe Malēna Andželo.

Dalies ar rakstu:

Komentāri