Dalīties:
Nekāda Stambulas konvencija Latvijā nebūs!
Saeimas komisija pārliecinoši atbalsta kolektīvo iesniegumu par nepievienošanos Stambulas konvencijai!
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija 2.augustā skatīja 13 tūkstošu pilsoņu parakstīto kolektīvo iesniegumu “Par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai”. Kolektīvā iesnieguma autori norāda, ka, lai gan vardarbība ir nopietna, risināma problēma, “Stambulas konvencija nepiedāvā kvalitatīvi būtiskus pasākumus vardarbības novēršanai sabiedrībā papildus tiem, ko Latvijā jau nodrošina esošā likumdošana”. Toties tā papildus valstij uzliek smagu ideoloģisku apgrūtinājumu– fundamentāli pārveidot sabiedrību.
Komisijas sēdes laikā norisinājās karstas diskusijas par konvencijas nepieciešamību, kur liberālie deputāti no “Jaunās Vienotības” un “Progresīvajiem” ar Labklājības un Tieslietu ministrijas pārstāvjiem kvēli iestājās pret kolektīvo iesniegumu. Pārējo partiju deputāti atbalstīja kolektīvo iesniegumu.
Rezultātā komisijas balsojumā ar 9 balsīm PAR (LPV, ZZS, NA, AS un “Stabilitātei”) un 2 balsīm PRET (“Progresīvie”) atbalstīja kolektīvo iesniegumu par nepievienošanos Stambulas konvencijai. Tā kā “Jaunās Vienotības” deputāti bija pieslēgušies sēdei attālināti, komisijas priekšsēdētājs, Saeimas Juridiskā biroja iepriekšējo iebildumu dēļ, tiem neļāva piedalīties balsojumā. Kolektīvais iesniegums tālāk tiek nodots Ārlietu komisijai, kura to iesniegs Saeimas balsojumam kādā no turpmākajām plenārsēdēm.
Dalies ar rakstu:

Komentāri