Dalīties:

Naida runas kriminalizēšana – nesanāca Latvijā, mēģinām Eiropā

Jau iepriekš Tieslietu ministrs Jānis Bordāns ES ministru padomes neformālā sanāksmē februāra beigās bija vienpersoniski izteicies, ka Latvijas vārdā atbalsta naida runas kriminalizēšanu Eiropas līmenī. Kā vēlāk izrādījās, Saeima par to neesot neko zinājusi un Tieslietu ministram nācās sniegt paskaidrojumu par saviem izteikumiem. Bordāns skaidroja, ka tas esot bijis tikai viedoklis nevis oficiāla piekrišana.
3.-4. martā notiek Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padome, un, ņemot vērā ministra personīgo nostāju, kā arī iepriekš Ministru kabinetā izskatīto Tieslietu ministrijas ziņojumu, nav šaubu, ka Latvija arī oficiāli atbalstīs šo lēmumu ierobežot vārda brīvību.
Naida runas kriminalizēšana nozīmē, ka jebkuru viedokli, kas atšķiras no vispārpieņemtās domas jeb meinstrīma, varēs uzskatīt par noziedzīgu, ja policija tā būs lēmusi. Šādas personas varēs vajāt jebkurā Eiropas Savienības valstī. Galvenais pamats naida runas kriminalizēšanai ir konservatīvās sabiedrības kritiskā attieksme pret genderideoloģiju.
Jāatzīmē, ka nesen Saeima noraidīja Bordāna un Golubevas ierosinātos grozījumus krimināllikumā par “Nepatiesu ziņu un izdomājumu izplatīšanu”, par kuru draudēja pat brīvības atņemšana līdz 5 gadiem.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri