Dalīties:

Naftas uzņēmumiem pagājušajā gadā lielākā peļņa vēsturē

Kamēr iedzīvotāji cīnās ar augstajām enerģijas cenām un inflāciju, energouzņēmumi kļūst teju vai stāvus bagāti. Viens no tiem – Lielbritānijas naftas un gāzes uzņēmums “Shell”, kurš nesen paziņoja par rekordlielu peļņu pagājušajā gadā 39,9 miljardu dolāru apmērā. Tas ir divas reizes vairāk nekā 2021.gadā un ievērojami pārsniedz iepriekšējo rekordu 31 miljardu dolāru apmērā 2008. gadā. Peļņa, kas izrādījās pat lielāka nekā prognozēja analītiķi, tika gūta, pateicoties paaugstinātajām gāzes cenām saistībā ar izmaiņām Krievijas degvielas importā. Tāpat arī pasaulē lielākais ASV naftas un gāzes uzņēmums “Exxon Mobil” 2022. gadā reģistrēja tīro peļņu 56 miljardu dolāru apmērā, kas ir rekordaugsts rādītājs visā Rietumu naftas nozarē.
Tā kā rekordaugstā peļņa ir “nepieklājīga” attiecībā pret iedzīvotājiem, kuri energocenu dēļ ir spiesti maksāt milzu rēķinus, Lielbritānijas valdība paziņojusi par vienreizēju peļņas nodokli energouzņēmumiem. Tomēr salīdzinājumā ar lielo peļņu, nodoklis šķiet nesamērīgi mazs. Piemēram, “Shell” šis nodoklis būs 2,3 miljardi dolāru apmērā par visa gada peļņu.
👉Latvijā ne vien nevēlas papildus iekasēt nodokļus no milzīgās energouzņemumu peļņas, bet valdība kārtējo reizi nevēlas samazināt arī nodokļus primārās nepieciešamības precēm.
Dalies ar rakstu:

Komentāri