Dalīties:

Luksusa klases automobiļu ražotājs Mercedes-Benz vairs neplāno līdz 2030.gadam pāriet tikai uz elektrauto ražošanu, kā bija paredzēts iepriekš. 2021.gadā uzņēmums paziņoja, ka ieguldīs 47 miljardus ASV dolāru, lai līdz minētajam termiņam pārietu tikai uz elektroauto ražošanu. “Mēs uzskatām, ka koncentrēšanās uz elektrotehniku ir pareizais veids, kā veidot veiksmīgu nākotni un palielināt Mercedes-Benz vērtību,” toreiz sacīja uzņēmuma vadītājs Ola Kellenius. Tagad, redzot, ka mērķi neizdosies īstenot, auto ražotājs informējis, ka līdz 2030. gadam plāno apmierināt “dažādas klientu vajadzības”, pilnībā neatsakoties no ar fosilo enerģiju darbināmiem iekšdedzes dzinējiem. Vienlaikus uzņēmums paziņojis, ka plāno samazināt ražošanas izmaksas, kas elektroauto padarītu lētākus.

Mercedes-Benz pievienojas tādiem uzņēmumiem kā Ford, Honda un General Motors, kas palēnina elektroauto ražošanas tempu. Savukārt Baidena administrācija pirms 2024. gada vēlēšanām ir atlikusi prasības par izplūdes gāzu emisiju ierobežojumiem.

Arī Eiropas Savienībā aug neapmierinātība pret pieņemto lēmumu atteikties no auto ar iekšdedzes dzinējiem ražošanas, sākot ar 2035. gadu. Jācer, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanas pieliks punktu zaļajām galējībām ES.

Dalies ar rakstu:

Komentāri