Amerikāņi ārstējas no tādiem veselības traucējumiem kā sirds slimības, vēzis un depresija, kas izmaksā 43 triljonus ASV dolāru gadā. Medicīnas doktore Keisija Meinsa uzskata, ka līdz pat 80% ir iespējams izvairīties no šīm slimībām, ja vien ņem vērā to patiesos cēloņus.
“Mēs katru gadu tērējam arvien vairāk naudas slimību ārstēšanai, bet pacientiem Amerikā labāk nekļūst. Mūsu hronisko slimību rādītāji katru gadu pieaug.” Ārste uzskata, ka tas ir tādēļ, ka sistēma ignorē daudzu slimību pamatcēloni, ko viņa dēvē par vielmaiņas disfunkciju, un tas noved pie visām iespējamām hroniskām slimībām.
“Vidējais medicīnas students ASV medicīnas skolā neapgūst nevienu nodarbību par uzturu,” apgalvo ārste. “Četri gadi medicīnas skolās, trīs līdz septiņi gadi rezidentūrā, un mēs praktiski nemaz nerunājam par uzturu vai dzīvesveidu. Tātad pastāv milzīga neatbilstība starp to, kas izraisa slimības, un to, ko ārsti ir apmācīti saprast un ārstēt.”
Šobrīd Dr.Meinsa darbojas funkcionālajā medicīnā, kas ir viena no nedaudzajām specialitātēm, kurā tiek uzsvērti veselīgi ieradumi. Viņa uzskata, ka pareizs uzturs ir labākais veids, kā izvairīties no vielmaiņas disfunkcijas. Svarīgi, protams, ir arī citi paradumi, piemēram, fiziskās aktivitātes un miegs, taču viņa uzskata, ka uzturam ir vislielākā nozīme.
Protams, slimību gadījumā nepietiks tikai ar pareizu uzturu un sportošanu, bet tas viennozīmīgi ir labs un ieteicams profilakses līdzeklis vispārējās veselības uzturēšanai.